Alanya'da Mobilyacı Katillerine Müebbet Hapis İstemi

Alanya'da Mobilyacı Katillerine Müebbet Hapis İstemi

Antalya'nın Alanya İlçesinde Geçen Yıl Kaybolan ve Cesedi Bir Vadide Bulanan Mobilyacı Ahmet Tokdemir Cinayetiyle İlgili Davanın İlk Duruşması, Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Başladı. Duruşmada, Tutuklu 4 Sanık İçin Müebbet Hapis Cezası İsteminde Bulunuldu.

Alanya'da Mobilyacı Katillerine Müebbet Hapis İstemi

Antalya'nın Alanya ilçesinde geçen yıl kaybolan ve cesedi bir vadide bulanan mobilyacı Ahmet Tokdemir cinayetiyle ilgili davanın ilk duruşması, Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı. Duruşmada, tutuklu 4 sanık için müebbet hapis cezası isteminde bulunuldu.

Alanya'da 2006 yılı Kasım ayında kaybolan Ahmet Tokdemir'in cesedi Kuşyuvası mevkiinde bulunmuş, güvenlik güçleri C.K., R.A, M.G. ve H.Y isimli 4 zanlıyı olayla ilgisi olduğu iddiasıyla yakalayıp gözaltına almıştı. Şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, davanın ilk duruşması Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı. Duruşmaya katılan R.A., M.G., C.K. ve H.Y. iddiaları kabul etmezken, delilleri dikkate alan iddia makamı "taksirle ve tasarlayarak adam öldürmek" suçundan sanıklar hakkında müebbet

hapis cezası isteminde bulundu. 4 saat süren mahkeme, tanıkların dinlenmesi ve delilerin toplanması için duruşmayı 19 Kasım 2007'e erteledi.

(RY-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA