Alanya'da Ceviz Büyüklüğünde Yağan Dolu, Hayatı Felç Etti

Alanya'da Ceviz Büyüklüğünde Yağan Dolu, Hayatı Felç Etti

Antalya'nın Alanya İlçesinde Akşam Saatlerinde Aniden Yağmaya Başlayan Dolu ve Yağmur Yaşamı Felç Etti. Ceviz Büyüklüğündeki Dolu Vatandaşlara Zor Anlar Yaşattı.

Alanya'da Ceviz Büyüklüğünde Yağan Dolu, Hayatı Felç Etti

Antalya'nın Alanya ilçesinde akşam saatlerinde aniden yağmaya başlayan dolu ve yağmur yaşamı felç etti. Ceviz büyüklüğündeki dolu vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Turizm kenti Alanya'da güneşli bir günün ardından akşam saatlerinde havanın kararmasına yakın aniden hava bulutlandı. Gökyüzünün siyah bulutlarla kaplanmasıyla birlikte aniden bastıran yağmur dolu yağışına dönüştü.

Şiddetli yağan dolu ve yağmur bayramlaşmak için yakınlarının yanına giden vatandaşları ve esnafları hazırlıksız yakaladı. Çarşı merkezinde bulunan esnafların çoğu iş yerlerini kapatmak zorunda kaldı. İşyerlerini su basmasını önlemek isteyen esnaflar büyük çaba sarf ederek tıkanan logar kapaklarını açtı.

Rüzgarın etkisiyle işyerlerinin önünde bulunan saksılar yollara saçıldı. Vatandaşlar doludan korunmak için otobüs duraklarına ve işyerlerinin gölgeliklerine sığındı. Bazı vatandaşlar ise en yakın işyerlerine girerek doludan korunmaya çalıştı.

Alanya Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre yaklaşık 10 dakika metrekareye düşen 20 kilogram yağış düştüğü öğrenildi. Yağışın yağmur ve dolu şeklinde gece boyunca aralıklarla devam edeceği belirtildi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA