Alan Kılavuzluğu Sınav Sonuçları Açıklandı
Haberler » Yerel » Haber

Alan Kılavuzluğu Sınav Sonuçları Açıklandı

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda Görev Alacak Alan Kılavuzlarını Belirleme Sınav Sonuçları Açıklandı. Başarılı Olan 216 Kişi, Alan Kılavuzu Olmaya Hak Kazandı.

Alan Kılavuzluğu Sınav Sonuçları Açıklandı

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda görev alacak alan kılavuzlarını belirleme sınav sonuçları açıklandı. Başarılı olan 216 kişi, alan kılavuzu olmaya hak kazandı.

Alınan bilgiye göre, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Park Müdürlüğü ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Atatürk ve Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi koordinasyonunda yürütülen alan kılavuzluğu eğitimi sonunda yapılan yazılı ve uygulama sınavlarının sonuçları belli oldu.

Eğitime katılan kursiyerlerin, Alan Kılavuzlarının Seçimi, Eğitimi, Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 17. maddesi uyarınca, test ve uygulama sınavından 70 puan ve üzeri puan alan 216 kişi alan kılavuzu olmaya hak kazandı. 18 aday ise 70 puanın altında kaldı.

Son yapılan sınav ile Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda görev yapacak alan kılavuzlarının sayısı 406'ya yükseldi.

- ÇANAKKALE