Alaçatı Haberleri

Alaçatı haber, Alaçatı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Alaçatı - 11.02.2020
Fener Rum Patriği'nden Başkan Oran'a ziyaret
Ziyaretin ardından Başkan Oran, Fener Rum Patriği Bartholomeos, Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papulia, İzmir Rum Ortodoks Cemaat Başkanı Yorgo Teodoridisve Sakız Adası'ndan gelen misafirlerle birlikte 1874 yılında Alaçatı'da yapılan Hagia Triada Kilisesi'ni ziyaret etti.
Alaçatı - 02.02.2020
Konut satışlarında sıçrama yaşanacak
İzmir'de yeni imar alanlarının açılması ile çok katlı binaların yükseldiği bölgelerde konut satışlarında hareketlilik başladı. İzmir'in gelişen bir il olduğuna dikkat çeken İzmir Emlak ve Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, yönetmeliklerle yeni imar alanlarının açıldığını belirterek Bayraklı ve çevresinde sıklıkla yeni binalar yapıldığını dile getirdi. Mavişehir'de yüksek katlı planların arttığını söyleyen Güleroğlu, "Bornova ve Buca, konut alışverişinin en çok yapıldığı yerler. Hastane ve üniversitelerin bulunduğu bu ilçelerde öğrenciler 1+1 evde oturuyorlar. Üniversite öğrencileri eskiden ya yurtlarda kalıyor ya da 3 odalı evlerde birlikte oturuyorlardı. Artık herkes bireysel kalıyor. Yaklaşık 45 metrekare 1+1 evleri satıyoruz" dedi. Özellikle Alsancak, Urla, Çeşme ve Alaçatı'da konut sektörünün belli bir doyuma ulaştığını anlatan Güleroğlu, İstanbul ve Ankara'dan gelen yatırımcıların yatırımlarını tamamladığını vurguladı.
Alaçatı - 31.01.2020
EMITT Turizm Fuarı'nda Çeşme Farkı
TÜYAP Fuar & Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen, 35 ülke, dünyanın önemli turist çekim noktaları ve Türkiye'den 40'a yakın destinasyonun tanıtıldığı fuarda Alaçatı sokaklarını ve Ilıca Plajı'nın incecik kumlarını standa taşıyan Çeşme Belediyesi, ünlü Çeşme mandalini, Çeşme limonu, Çeşme enginarı, zeytin ağaçları ve Alaçatı sokaklarını renklendiren begonvilleri ile ilk günden yoğun ilgi gördü.
Alaçatı - 10.01.2020
Ege'de "Dansta Çalışma Alanları Öğrenci Çalıştayı" başladı
"İzmir Çeşme Çingene Kültüründe Dans" alanında yaptığı araştırmaları aktaran Salih Eskici ise Çingene toplumunda ağırlıklı olarak yapılan dans türlerinin göbek, topuklu ve tekno dans olduğunu ifade etti. Eskici, "Teknolojinin gelişmesi müziğe, müzikten ise dansa yansıdı. 90'lı yıllarda teknolojinin müzik alanında kullanılması ile birlikte roman havası değişime uğradı. Çeşme Alaçatı bölgesinde yaşayan çingeneler, Çeşme'den önce yaşadıkları bölgelerin etkisinden hala çıkamamışlardır.
Alaçatı - 25.12.2019
Spor Toto Türkiye Tenis Ligi
Kadınlarda ise ENKA, Play Tenis'i 4-0, TED de Alaçatı'yı 3-1 yenerek finale yükseldi.
Alaçatı - 22.12.2019
Spor Toto Türkiye Tenis Ligi'nin kuraları çekildi
İstanbul'da yarın başlayacak Spor Toto Türkiye Tenis Ligi'nin kura çekimi yapıldı.
Alaçatı - 09.12.2019
Sektör ile Buluşma Etkinliği 7. Kez Düzenlendi
'VII. Sektör ile Buluşma' etkinliğinde ağırlıkla Accor, Hilton Worldwide, Marriott International, Radisson Blu Hotels, Four Seasons, InterContinental Hotels Group, Kempinski Hotels, Mandarin Oriental,Six Senses Hotels, Resorts, Spas, Shangri-La Hotels & Resorts gibi uluslararası otel grupları hazır bulundu. Ayrıca The Marmara Hotels, Divan Group, Dedeman Hotels & Resorts,Maxx Royal Resorts, Avantgarde Collection gibi yerli otel zincirleri yanında Hillside Beach Club, Nikki Beach Resort, Biblos Resort Alaçatı gibi seçkin oteller de yer aldı.
title