Akut Haberleri

Akut haber, Akut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akut - 27.8.2020
Son dakika haber... Denizli'de kayıp alzaymır hastası ölü bulundu
Küçükdere Mahallesi'nde yaşayan alzaymır hastası Hüseyin Daştan'ın 4 Ağustos'ta evinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamaması üzerine ailesi ertesi gün kayıp başvurusunda bulunmuştu. Jandarma ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekiplerince arama çalışması başlatılmıştı.
Akut - 26.8.2020
AFAD Giresun'a 9 milyon lira acil yardım ödeneği gönderdi
Müdahale ve iyileştirme 34 kurum ve kuruluş eliyle yapılıyor Müdahale ve iyileştirme çalışmaları AFAD koordinasyonunda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Jandarma, Emniyet, Sağlık Bakanlığı UMKE, 112, Karayolları Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri (DSİ), Sahil Güvenlik Komutanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türk Kızılay birimlerinin yanı sıra, Giresun Belediyesi ve İtfaiyesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Giresun, Sivas Akıncılar ve Gölova Özel İdareleri, Çoruh EDAŞ, Giresun TİKAFE, Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Türk Telekom, AHBAP, AKUT, ANDA Bursa, Beşir Derneği, Cansuyu Derneği, Deniz Feneri Derneği, İHH, İlkumut Derneği, MAGARA AKT, NEF Sosyal Yardımlaşma Vakfı, TAMGA AKT, TİDER, TİKAFE Giresun ve gönüllülerin çalışmalarıyla yürütülüyor.
Akut - 25.8.2020
Kremlin: "Navalny'nin Putin tarafından zehirlendiği iddiaları kuru gürültü"
Daha öncede çeşitli saldırıların hedefi olan Muhalif Navalny, 2017 yılı Nisan ayında Moskova'da yüzüne yeşil antiseptik boya döküldüğü için hastaneye kaldırılmıştı ve zelyonka boya ile ikinci defa saldırıya uğramıştı. 2019'da ise izinsiz gösteri yaptığı gerekçesiyle 30 gün hapis cezasına çarptırılmış, fakat cezaevinde hastalanması nedeniyle doktor muayenesinde, "Akut Arlerjik Reaksiyon" geçirdiği söylenmişti.
Akut - 25.8.2020
Son dakika haberi | Araştırmaya göre anne adayları kafeinden kaçınmalı
James, gebelikte kafein tüketen annelerin çocuklarında akut lösemi ve obezite riskinin arttığına da işaret ederek "Kafein çocuklarda aşırı kilo alımına yol açabilir, bu da yaşamlarının ileri dönemlerinde sağlık sorunları oluşturabilir.
Akut - 25.8.2020
Koronavirüs tedavisinin ardından böbrek kontrollerinin ihmal edilmemesi uyarısı
Uluslararası Nefroloji Derneğince Kovid-19'un böbreklere uzun dönem etkisinin henüz bilinemediğine ve yeterli sayıda bilimsel araştırma olmamakla birlikte hastalığı ağır biçimde geçirenlerin yüzde 25-50'sinde böbrek anormallikleri görüldüğüne işaret edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi: "İdrarlarında daha fazla protein ve kırmızı kan hücresi bulunması ve yaklaşık yüzde 15'inde süzme işlevinde azalma da söz konusu. Bu sorunun nedenine ilişkin çeşitli teoriler bulunmaktadır. Hastalarda bu tür ciddi infeksiyonlarda görülen geçici akut böbrek hasarı saptanabilir.
Akut - 25.8.2020
Son dakika haberleri | Selde kaybolan ailenin son sözleri 'kurtarın' olmuş
'ÇOK YAĞIŞ VAR GELMEYİN DEDİM' Emine Akgün'ün kardeşi Süleyman Karakılıç da "Samsun'da cenazeye gelmişlerdi. Oradan da bizi ziyarete geleceklerdi. Beni aradılar, 'çok yağış var gelmeyin' dedim. O sırada başka bir misafirliğe uğramışlar. Oradan da buraya gelmişler. Buraya köprünün üzerine vardıklarında beni aradılar 'gel bizi buradan al' dediler. Bende teyzemin oğlunu alıp, buraya geldim. Bizde selden geçemediğimiz için tarlaların içinden geldik. Telefonu teyzemin oğluna verip değirmenin oraya koştuk. Vardığımızda araba burada yoktu. Gece aramaya başladık, bulamadık. Sabah arabanın olduğu yeri bulduk. Arabanın içine baktık ama kimse yoktu içinde" diye konuştu.   ARAMALAR SÜRÜYOR Afetin yaralarının sarılmaya çalışıldığı bölgede ekiplerin 2'si jandarma 8 kayıp kişiyi arama- kurtarma çalışmaları sürdürülüyor. Arama çalışmalarına AFAD, AKUT ve UMKE ekiplerinin yanı sıra özel dalgıç timleri de eşlik ediyor.
Akut - 24.8.2020
Son dakika! Bingöl'de nehre giren çocuk boğuldu
Bunu üzerine olay yerine gelen AFAD, itfaiye, polis, jandarma, 112 Acil Sağlık ve AKUT ekipleri, Benzek'i bulmak için arama çalışması başlattı.
Akut - 23.8.2020
Son dakika haberi: DHA YURT BÜLTENİ - 1
Öte yandan selin vurduğu bölgelere AFAD, AKUT ve itfaiye ekipleri sevk edilirken, bölge illerden de takviye istendi.
Akut - 21.8.2020
AFAD'dan "Afet riskini anlamak" paneli
AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu moderatörlüğünde, AFAD Başkanlığı Kongre Salonu'nda gerçekleştirilen panele, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener ve AKUT Derneği Başkanı Recep Şalcı konuşmacı olarak katıldı.
Akut - 21.8.2020
Türkiye Afet Risklerini Azaltma Platformu açılış toplantısı
AFAD bünyesi altında yapılan akreditasyon çalışmaları hakkında da bilgi veren Bakan Soylu, AKUT, Jandarma Arama ve Kurtarma ile İHH'ya akreditasyon belgeleri verdiklerini belirterek, "Onlara AFAD'ın tüm imkanlarını açıyoruz, (akreditasyon) vereceğimiz tüm kurumlara da AFAD'ın tüm imkanlarını açıyoruz.
Akut - 18.8.2020
EGM'den "Adım Adım Kenevir ve Türevleri" raporu
?Düzenli kenevir kullanımı da uzun dönem kullanımdaki sorunları yanı sıra kronik-akut brons¸it ve brons¸larda tahribat, genç kenevir kullanıcılarında kalp krizi ve inme, ?tütünle kullanıldıgˆında kanser ve digˆer solunum yolu hastalıkları riskinde artıs¸ ve testis kanseri gibi sorunları beraberinde getiriyor.
Akut - 17.8.2020
Son dakika haberleri... Bakan Kurum'dan vatandaşlara "evlerinizin risk tespitlerini yaptırın" çağrısı
O gün 14 yaşındaki Bahar'ın babasını ve kız kardeşini kurtarırken, annesini ve ağabeyini göçük altında kaybettiğini anlatan Bakan Kurum, "O gün evlatlar anne ve babalarını, anne ve babalar evlatlarını kucaklayarak enkaz altından çıkardı. Hereke'den sandala atlayan iki delikanlı, Değirmendereli depremzedelere yetiştirdiği erzakla can oldu. Dünyanın dört bir yanından Türkiye'ye yardım seli olarak yardımlar akmaya başladı. 21 yıl önce o gün depremzede vatandaşlarımızın yanında sivil toplum kuruluşlarımız, jandarmamız, AKUT'umuz, Kızılayımız vardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Akut Haberleri | Akut Haber - Haberler - Sayfa 7 - Akut haberleri, son dakika akut haber ve gelişmeleri burada. Son dakika gündem: GİRESUN'DA ARAMALARA YER ALTI KAMERASI DESTEĞİ.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 02:39:02. #1.15#
title