Akut Haberleri

Akut haber, Akut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akut - 13.11.2020
Samsun'da aşılama faaliyetleri
Şap hastalığı Şap hastalığından söz eden İbrahim Sağlam, "Şap hastalığı, eskiden beri bilinen, ülkeler arası canlı hayvan ve hayvansal ürün ticaretini olumsuz yönde etkileyen, büyük ekonomik kayıplara neden olan, çift tırnaklı hayvanların akut ve çok bulaşıcı viral bir hastalıktır.
Akut - 13.11.2020
Metro Türkiye ve AKUT iş birliği ile deprem eğitimi
Metro Türkiye, AKUT iş birliği ile çalışanlarına, müşterilerine ve iş ortaklarına özel deprem eğitimi gerçekleştirdi.
Akut - 11.11.2020
Umumi tuvaletlerde enfeksiyonlardan korunma önerileri
"Kolerada tansiyon düşer, şok ve ölüm gelişir" Cengiz Uzun kolerada pirinç suyu görünümünde ishalin, en önemli belirtisi olduğunu ifade ederek, akut dönemde şiddetli kusma, bulantı ve su kaybının görüldüğünü kaydetti.
Akut - 11.11.2020
Arama kurtarmanın gizli kahramanları: "Keskin burunlar"
30 Ekim'de Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde, AFAD öncülüğünde JAK, AKUT, AFAD ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) gibi Türkiye'nin göz bebeği kurumları ile belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan ekiplerin yer aldığı çalışmalarda adeta zamanla yarışıldı.
Akut - 10.11.2020
Son dakika haber: G20 ülkeleri fosil yakıt teşviklerini sonlandırma taahhüdünde sınıfta kaldı
Geddes, Çin, Japonya ve Güney Kore'nin kısa süre önce açıkladığı net sıfır emisyon planlarını anımsatarak, şöyle konuştu: "Bu planlar ve Avrupa Birliği'nin Yeşil Mutabakatı iklim değişikliğiyle mücadele azminin ve bu mücadele kapsamında hayata geçirilmesi gereken eylemlerin ivme kazandığına işaret ediyor. Hali hazırda gerçekleşen Ortak Finans Zirvesi, 28 Kasım'da gerçekleşecek G20 zirvesi ve Paris Anlaşması'nın aralıktaki 5.yıl dönümü bu ivmeyi desteklemek için çok güzel fırsatlar. Son üç yıl boyunca hükümetler ilerleme sağlayamamış olsa da, önümüzdeki üç yılı dönüm noktası haline getirmek mümkün." Enerji Politikaları Takibi Analisti Bengisu Özenç ise hükümetlerin iklim değişikliği riskleri karşısında fosil yakıt teşviklerini azaltma yönünde verdiği sözleri tutmadığına dikkati çekerek, "Kovid-19 gibi akut bir krizle birlikte bu konunun ikinci plana atılmış olması, politika tasarımlarında uzun vadeli planlama vizyonuna halen erişememiş olduğumuzu gösteriyor.
Akut - 8.11.2020
Rusya Milli Takımı'nın aday kadrosunda değişiklik
Kaleci Anton Shunin (akut solunum yolu enfeksiyonu) ile defans oyuncuları Igor Smolnikov (uyluk yaralanması) ve Mario Fernandez (uyluk yaralanması) sakatlıkları nedeniyle aday kadrodan çıkarıldı.
Akut - 8.11.2020
Türkiye arama kurtarmada dünyanın sayılı ülkelerinden biri
Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Şalcı, Türkiye'nin arama kurtarma çalışmalarında dünyadaki sayılı ülkelerden biri olduğunu bildirdi.
Akut - 8.11.2020
İzmir kahramanları Tunceli'ye döndü
Deprem haberini alır almaz hareket geçtiklerini belirten İl AFAD Müdürü Cem Erdoğan," Tüm personelimiz burada toplandı. Başkanımızın emri ile Diyarbakır'a intikal ettik ve askeri uçaklarla İzmir'e indik. Türkiye'nin her yerinden AFAD'ımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, AKUT'umuz, JAK'ımız, belediyelerimiz enkaz altındaki vatandaşlarımıza ulaşmak için direk bölgeye intikal etti.
Akut - 7.11.2020
Soğuk havalarda ortaya çıkan ağrılara ilişkin uyarı
Kınalı, kışın ortaya çıkan ve geçmeyen ağrılara ilişkin, şu önerilerde bulundu: "Kronik (uzun dönem ağrılar) ve ya şiddetli akut (erken) dönem ağrılar, bacak ve kol ağrıları, uzuvlarda uyuşukluklar, yanma-batma-üşüme tarzında hissiyatlar, güç kaybı gibi şikayetlerin özellikle mevsim geçişlerinde artış göstermesi çeşitli omurga, omurilik ve ya sinir hastalıklarının habercisi olabilir.
Akut - 6.11.2020
CHP, İzmir depremi için rapor hazırladı
Mevzuata göre, imar barışı kapsamında yapı kayıt belgesi verilen yapılarda, afete karşı dayanıklı olup olmadığı konusunda bir inceleme yapılmadığı, imar barışından faydalanan yapı sahibinin beyanlarının esas alınarak kayıt altına alma işleminin düzenlendiği belirtilen Raporda, şu görüşe yer verildi: "Önemle belirtmek gerekir ki yapı kayıt belgesi, ilgili yapıya 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Yapılar Hakkındaki Kanun'dan muaf olma hakkı vermemektedir. Ancak Kamu, imar barışı ile 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Yapılar Hakkındaki Kanun'dan kaynaklı yükümlülüklerini yerine getirme hakkını saklı tutarak, ruhsatlı ya da ruhsatsız yapılarda afete karşı dayanıklılıkla ilgili denetim ve tedbir görevlerini belirsiz bir şekilde ertelemektedir." Afete müdahale eden ekiplerin durumu Türkiye'de AFAD ve itfaiye birimlerine bağlı personelin, AKUT gibi sivil toplum örgütleri ve yurttaşların katılımıyla afete müdahale yapıldığı ve enkaz çalışmalarının yürütüldüğü anlatılan raporda, bu konuda özel eğitim gören personel sayısının artması ve personelin özlük haklarının güçlendirilmesi gerektiği vurgulandı.
Akut - 6.11.2020
Tesadüfen öğrendiği lösemiyi yenen Hilal'in azim dolu mücadelesi
Antalya'da iki yıl önce teşhisi konulan Akut Miyeloid Lösemi'yi (AML) uygulanan tedavinin yanı sıra gösterdiği azim ve kararlılıkla yenen Hilal Demir, sağlıklı şekilde hayallerini gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşıyor.
Akut - 5.11.2020
AKUT'tan Gençlik ve Spor İl Müdürü Dereci'ye ziyaret
AKUT Afyonkarahisar İl Temsilcisi Hüseyin Cahit Mollaoğlu ile gönüllüler, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci'yi ziyaret etti.
Akut - 5.11.2020
İzmir depreminden dönen AKUT ekibine uçakta alkışlı karşılama
İzmir'de meydana gelen depremde görevlerini tamamlayan AKUT ekipleri, dönüş için bindikleri uçakta yolcuların alkışlarıyla karşılandı.
Akut - 5.11.2020
Lösemide yeni tedavilerle sağ kalım oranları arttı
Löseminin çocukluk çağı kanserleri arasında görülme sıklığı açısından ilk sırada yer aldığını ifade eden Ören, erişkinlerden farklı olarak çocukluklarda görülen löseminin büyük çoğunluğunun "akut lenfoblastik lösemi" tipinde olduğunu anlattı.
Akut - 5.11.2020
Son dakika: Akut lösemide kemoterapisiz iyileşme dönemi başlıyor
Son dakika gelişmesine göre Medipol Mega Üniversite Hastanesi Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Ömür Gökmen Sevindik, "Kemoterapinin yan etkilerinden hastalarımızı kurtaracak kemoterapisiz iyileşme sağlayan hedefe yönelik tedavi Tirozin Kinaz İnhibitörü ile T Hücre İlintileyici Çift Özgül Antikor, devrimsel bir buluş...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Akut Haberleri | Akut Haber - Haberler - Sayfa 2 - Akut haberleri, son dakika akut haber ve gelişmeleri burada. Ağır COVID-19 hastalığı riski KOAH hastalarında 5 kat artıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 12:07:10. #1.14#
title