Akü'de Mezuniyet Coşkusu

Akü'de Mezuniyet Coşkusu

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi'nde (Akü) 2006-2007 Eğitim ve Öğretim Yılı, Düzenlenen Bir Törenle Sona Erdi.

Akü'de Mezuniyet Coşkusu

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi'nde (AKÜ) 2006-2007 eğitim ve öğretim yılı, düzenlenen bir törenle sona erdi.

Atatürk Stadyumu'nda düzenlenen mezuniyet kutlamaları, üniversitenin akademik personeli ve öğrencilerin tören geçişiyle başladı. Ellerindeki Türk bayraklarıyla birlikte coşku içinde stadyuma giren öğrenciler, tribünleri dolduran ailelerinden büyük alkış aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bir konuşma yapan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Altuntaş, üniversiteden bu yıl 4 bin 750 öğrencinin mezun olacağını söyledi. AKÜ'nün 1992 yılında kurulduğunu hatırlatan Altuntaş, "Atatürk'ün dediği gibi, tek ihtiyacımız olan daha çok çalışmaktır. Eskiden eğitim sürecinde alınan eğitim, mesleki hayat boyu kişiye yetebiliyordu. Bilişim ve teknolojik gelişmelerle bugün bu durum böyle değildir. Günümüzde bilgi ve teknolojiler çok hızlı bir şekilde değişiyor. Bu anlamda herkesin bilgilerine yeni bilgiler katması kaçınılmazdır" dedi.

"MEZUNİYET YENİ ÜMİTLERİN HABERCİSİDİR"

Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga ise yaptığı konuşmada, öğrencilerin çetin bir eğitim dönemini tamamladıklarını ve en canlı dostlukları geride bıraktıklarını belirtti. Öğrencilere de seslenen Vali İmga, "Asıl süreç mezuniyetten sonra başlıyor. Mezuniyet, yeni bir sürecin başlangıcını ifade eder ve yeni ümitlerin habercisidir. Önünüze yeni bir kapı açılmaktadır. Bu kapı çalışma hayatıdır. Size bu hayatta başarılar diliyorum” diye konuştu. İmga, AKÜ'nün kent hayatına büyük katkıları olan bir eğitim yuvası olduğunu, bundan sonra da bu gelişim ve katkının devam edeceğinden kuşkusunun bulunmadığını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından 2006-2007 eğitim ve öğretim yılında bölümlerini başarıyla bitiren öğrencilere protokol heyeti tarafından diploma ve çeşitli ödüller verildi. Belge dağıtımının ardından öğrenciler hep birlikte keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladı.

(ATA-Y)

16.05.2007 20:18 TSİ

Kaynak: İHA