Aksigorta'ya Web Marketing Association'dan Ödül Geldi

2010 Yılında İletişim Dilini 360 Derece Değiştiren Ve Yenilikçi Çalışmalarıyla Dikkatleri Üzerine Toplayan Aksigorta, Çalışmalarının Meyvesini Topluyor.

Aksigorta'ya Web Marketing Association'dan Ödül Geldi

2010 yılında yaptığı yenilikçi iletişim kampanyaları ve projeleriyle dikkatleri üzerine toplayan Aksigorta, bağımsız araştırma şirketi TNS tarafından yapılan marka bilinirliği araştırmasında sektörünün "En Bilinen Marka"sı seçildi. Aksigorta, yenilediği internet sitesi ile de uluslararası WebAwards organizasyonundan sektörünün "En iyi İnternet Sitesi" ödülünü aldı.

"En Bilinen Marka" Aksigorta
2010 yılında farklılaştırdığı iletişim dili ve kampanyalarıyla sigortayı hayatın içine sokmak ve negatif sigorta algısını değiştirmek için çalışan Aksigorta, bağımsız araştırma şirketi TNS'nin 2000 kişiyle yaptığı anketin sonuçlarına göre, 2003 yılındaki %28.5'luk bilinirlik oranını 2010 yılında %47.1'e yükselterek sektörünün "En Bilinen Marka"sı oldu.

"En İyi Web Sitesi" Aksigorta
Nisan 2010'da modern ve dinamik bir site olarak tekrar yapılandırılan Aksigorta internet sitesi ise yalın tasarımı ve kullanım kolaylığıyla ile uluslararası WebAwards 2010 organizasyonu tarafından sektörünün "En İyi İnternet Sitesi" seçildi.

1997 yılından bu yana 96 sektörü değerlendiren Web Marketing Association's (WMA) organizasyonunun alanının uzmanlarından oluşan bağımsız jürisi; Aksigorta'ya bu ödülü tasarım, inovasyon, içerik, teknoloji, interaktivite/etkileşim ve kullanım kolaylığı kriterleri ile verdi.

Aksigorta Kurumsal İletişim ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Zerrin Ekşioğlu, Aksigorta'nın 2010 yılındaki değişimiyle gelen ödüllerle ilgili şunları söyledi: "Aksigorta olarak 2010 yılı itibarıyla iletişim dilimizi 360 derece yeniledik ve iyileştirdik. Toplumda sigorta bilincini arttırmada, iletişimde ve yeni ürün geliştirmede sektörümüze öncülük yaptık.

TNS gibi bağımsız araştırma şirketlerinin sonuçlarında başarımızı görmekten mutluluk duyduk. Değişimimizi en güzel biçimde yansıtan internet sitemizin WebAwards tarafından ödüllendirilmesi de bizi taçlandırdı. Sigortacılık sektöründe tek Türk şirketi olarak Aksigorta'nın ödüle layık görülmesinden gurur duyduk. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz."