Akseki'de Çekirgeyle Mücadele

Akseki'de Çekirgeyle Mücadele

Antalya'nın Akseki ilçesinde çekirgeyle mücadele çalışması başlatıldı.

Antalya'nın Akseki ilçesinde çekirgeyle mücadele çalışması başlatıldı.

Kaymakam Muhammed Emin Nasır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğünün belirlediği zararlılarla mücadele programı dahilinde çekirge ile mücadele çalışmasının başlatıldığını söyledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından çekirge ile mücadele öncesi muhtarlarla çeşitli toplantılar yapılarak vatandaşların bilgilendirildiğini aktaran Nasır, bölgede zirai ilaçlarla mücadelenin yapıldığını belirtti.

İlçe müdürlüğünde görevli personelin sürdürdüğü mücadelenin 500 dekarlık alanda yaklaşık bir ay süreceğine dikkat çeken Nasır, "Amacımız köydeki tarım alanlarını çekirge zararlarından korumak." dedi.

Çekirgeyle mücadeleye bu yıl erken başladıklarını ifade eden Nasır, "Çekirgeler bu yıl yumurtadan erken çıktı. Şu anda uçkun halde olmadığı için mücadelemiz daha başarılı geçecek. Tarımsal alanlara ve meyvelere zarar vermeden iyi bir sonuç verecek. Çiftçilerimize, üreticilerimize yardımcı oluyoruz. Böylece çiftçilerimizin ekili arazilerine zarar vermeden mücadelemizi sonuçlandıracağız." diye konuştu.

Kaynak: AA