Aksaray Konya Karayolu'nda 34 Kişinin Öldüğü Yerde Duble Yol İçin Şükran Yemeği

Aksaray Konya Karayolu'nda 34 Kişinin Öldüğü Yerde Duble Yol İçin Şükran Yemeği

Aksaray Konya Karayolu'nda Duble Yol Çalışmalarının Devam Ettiği Eskil İlçesi Sınırlarındaki Bozcamahmut Mevkiinde Eskil Belediyesi Tarafından Duble Yol İçin Şükran Yemeği Düzenlendi.

Aksaray Konya Karayolu'nda 34 Kişinin Öldüğü Yerde Duble Yol İçin Şükran Yemeği

Aksaray Konya Karayolu'nda duble yol çalışmalarının devam ettiği Eskil ilçesi sınırlarındaki Bozcamahmut mevkiinde Eskil Belediyesi tarafından duble yol için şükran yemeği düzenlendi. Çalışmaların tamamlanmasıyla kazaların azalacağını ifade eden Eskil Belediye Başkanı Şerafettin Meral, yemeğin ardından İzmir'den Kapadokya gezisine gittikleri sırada otobüs kazasında hayatını kaybeden öğrenci ve ailelerinin anısına olay yerine karanfil bıraktı.

Aksaray Konya Karayolu'nun 60 ve 72. kilometreleri arasında Köy Hizmetleri tarafından yapılan duble yol çalışmaları devam ederken, Eskil Belediyesi yol çalışması yapan işçilere şükran yemeği verdi. Bozcamahmut mevkiinde düzenlenen şükran yemeğine Aksaray Valisi Sebati Buyuran, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ali İnlek, Emniyet Müdürü Sabri Yakar, İl Genel Meclisi Başkanı İsmail Baysal, Eskil Belediye Başkanı Şerafettin Meral ve yaklaşık bin Eskilli katıldı. Duble yol çalışmalarının Eskil ilçesi sınırları içinde devam etmesinin kendilerini sevindirdiğini ifade eden Eskil Belediye Başkanı Şerafettin Meral, "Ülkemizde karayolu nakliyesi çok yaygın olduğu için yolların en azından duble olması kazaların önüne geçmek için çok önemlidir. Ankara, Adana ve Nevşehir güzergahları duble yol yapıldı. Konya yolunda da bu çalışmalar başladı ve hızla devam ediyor. Bu yolun yapılması çok önemli olduğu ve Eskil sınırlarında devam ettiği için işçilerimize şükran yemeği vermeye karar verdik. Bildiğiniz gibi 14 Nisan 2007 tarihinde Konya yolunda Kapadokya gezisine aileleriyle katılan öğrencilerimizi taşıyan bir otobüs kaza yapmıştı ve 34 kişi hayatını kaybetmişti. Yolun duble olmasıyla birlikte inşallah bir daha kazalar olmaz ve küçücük fidanlar solmaz" dedi.

Köy Hizmetleri ekiplerinin duble yol çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Aksaray Valisi Sebati Buyuran da, "Duble yol çalışmaları için Köy Hizmetleri ekiplerimiz üzerine düşen 12 kilometrelik bu alanda çalışmalarını sürdürüyor. Diğer bölgelerin ödeneği de geldi ve o bölgelerde de çalışmalar hızlı bir şekilde başladı. İnşallah çalışmalar kısa sürede bitirilecektir" şeklinde konuştu.

Daha sonra programa katılanlara ve işçilere yemek ikram edildi. Kamyonların kasalarında getirilen yemekler programa katılan yaklaşık bin kişiye servis yapıldı. Yemek dağıtımı sırasında küçük bir izdiham da yaşanırken,görevliler daha sonra 4 farklı noktadan yemek dağıtımı yaparak izdihamın önüne geçti.

BAŞKAN MERAL 34 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ KAZA YERİNE KARANFİL BIRAKTI Yemeğin ardından 14 Nisan 2007 tarihinde sabah saat 06.00 sıralarında Aksaray Konya Karayolu'nun 58. kilometresi Bozcamahmut mevkiinde meydana gelen kazanın olduğu bölgeye giden Eskil Belediye Başkanı Şerafettin Meral, yol kenarına 34 adet karanfil bıraktı. Konya yolunun da duble olmasıyla bir daha böyle kazaların olmayacağını ifade eden Başkan Meral, "İnşallah bir daha üzücü kazalar yaşanmayacak. Çünkü duble yol çalışmaları başladı. 14 Nisan'da tam bu mevkide meydana gelen kazada Kapadokya gezisine katılan öğrencilerimiz ve ailelerinden 34 kişi hayatını kaybetmişti. Bu karanfilleri bir daha küçük fidanların solmaması için ve kazada hayatını kaybedenlerin acısını paylaşmak için koyuyoruz. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın" dedi.

(HÇ-FM-RA-Y)