Aksaray'da şiddetli fırtına bir okulun çatısını uçurdu

Aksaray'da şiddetli fırtına bir okulun çatısını uçurdu

Aksaray'da şiddetli fırtına bir okulun çatısını uçurdu. Aksaray'da saatteki hızı 80 kilometreyi bulan fırtınada bir okulun çatısı uçarken, üzerine reklâm tabelası düşen bir kişi yaralandı.

Aksaray'da şiddetli fırtına bir okulun çatısını uçurdu

Aksaray'da şiddetli fırtına bir okulun çatısını uçurdu. Aksaray'da saatteki hızı 80 kilometreyi bulan fırtınada bir okulun çatısı uçarken, üzerine reklâm tabelası düşen bir kişi yaralandı. Sabah saatlerde başlayan ve gün içinde etkisini sürdüren şiddetli rüzgâr nedeniyle Hasandağı İlköğretim Okulu'nun çatısı uçtu. Ders saatinde uçan çatı nedeniyle öğrenciler korku dolu anlar yaşadı. Okul görevlileri herhangi bir kaza yaşanmaması için okuldaki öğrencileri tahliye ederken, eğitime 1 gün ara verildi.

Aşırı rüzgârla oluşan kum fırtınası ise özellikle şehirlerarası karayollarında etkili oldu. Görüş mesafesinin 4 metreye kadar düştüğü karayollarında çok sayıda maddi hasarlı kaza meydana gelirken, yetkililer sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Şehir merkezinde şiddetli rüzgârın uçurduğu bir alışveriş merkezinin reklâm tabelası, yolda yürüyen Emriye Çekiç isimli vatandaşın üzerine düştü. Aksaray Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Çekiç'in durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kaynak: CHA