Aksaray'da ilkokul mezunu sahte dişçi yakalandı

Aksaray'da ilkokul mezunu sahte dişçi yakalandı

Aksaray'da ilkokul mezunu sahte dişçi yakalandı

Aksaray'da ilkokul mezunu sahte dişçi yakalandı

Aksaray merkeze bağlı Yeşilova Beldesi'nde bir eve operasyon düzenleyen Jandarma ekipleri, sahte dişçilik yaptığı tespit edilen Erdem Uğurlu (50) yakaladı. Baskında dişçi koltuğundan protezine kadar yüzlerce diş malzemesi ele geçirildi. Edinilen bilgiye göre Yeşilova Beldesi'nde bir kişinin yetkisi olmadığı halde diş tedavisi yaptığı ihbarını alan Yeşilova Jandarma Karakolu'na Bağlı ekipler Sarısakal Mahallesindeki Erdem Uğurlu'nun ikametine baskın yaptı. Takma diş ve çeşitli tedavilerde yaptığı iddia edilen sahte diş doktoru Erdem Uğurlu, yıllarca Kayseri'de bir diş doktorunun yanında çalışarak emekli olduğunu ve artık diş çekmediğini iddia etti.

Jandarma ekipleri evde bulunan ve çok eski olan diş tedavisinde kullanılan makineleri evden tek tek çıkartırken, sahte diş doktorunu savunan Sarısakal Mahallesi Muhtarı Emrullah Dutkun, "Aksaray'da diş doktorlarının yanında bir sürü tekniker çalışıyor, onlarında diploması yok ama diş çekiyorlar. Bu arkadaş 30 senelik diş doktoru ile yarış eder." dedi.

Sahte diş doktoru jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınırken, evdeki diş tedavisi ve çekiminde kullanılan cihazlarla birlikte çok sayıda takma diş ile diş yapımında kullanılan cihazlar ele geçirildi. Konuyla ilgili tahkikat başlatıldı.

Kaynak: CHA