'AKP'nin Oyları Siyasi İrade'

'AKP'nin Oyları Siyasi İrade'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin Aldığı Yüzde 47 Oyun Milli İrade Değil Siyasi İrade Olduğunu Savundu.

'AKP'nin Oyları Siyasi İrade'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin aldığı yüzde 47 oyun milli irade değil siyasi irade olduğunu savundu.

Konuşmasında, 'Milli İrade' kavramına değinen CHP'li Kılıçdaroğlu, ' 'AKP'nin aldığı 47 oy milli irade değil siyasi iradedir. Çünkü anayasaya bağlı olarak ülke beş yıl yönetmekle halk görevlendirmiştir'' dedi.

Türk Tabipler Birliği'nin Genel Kurulu Ankara'da yapılıyor. Necatibey'deki Mühendisler Odası'nda düzenlenen Genel Kurulda konuşan Türk Tabibler Birliği (TTB) Genel Başkanı Gencay Gürsoy, hükümetin politikalarını eleştirdi. Gürsoy, konuşmasında, AK Parti hükümetinin toplumda kutuplaşmayı artırdığını iddia etti.

''Sanki AK Parti kapatılmayı istiyor'' diyen Gürsoy, AK Parti kurmaylarının yaptıkları açıklamaların bu savı güçlendirdiğini iddia etti. Hükümetin uyguladığı sağlık politikasını sert şekilde eleştiren Gürsoy, hükümetin sağlık alanında ortaya koyduğu uygulamaların, bir kaç yıl içerisinde sorunları içerisinden çıkılmaz hale getireceğini öne sürdü.

Aile hekimliği uygulamasının yaygınlaştırılmasının sağlık ocağı sistemini çökerttiğini ifade eden Gürsoy, her semte özel hastane kurulmasının teşvik edildiğini belirtti.

Genel Kurula katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Kemal Kılıçdaroğlu ise konşumasında, Milli İrade kavramının içinin boşaltıldığını savunarak, AK Parti'nin yüzde 47 oranında oy olmasının milli irade değil siyasi irade olduğunu ileri sürdü.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında, ''AKP'nin aldığı yüzde 47 oy milli irade değil siyasi iradedir. Çünkü anayasaya bağlı olarak ülke beş yıl yönetmekle halk görevlendirmiştir'' ifadelerini kullandı.