AKP'nin Kongresinde "Demokratik Açılım" Bildirisini Başbakan Erdoğan Okuyacak
Haberler » Politika » Haber

AKP'nin Kongresinde "Demokratik Açılım" Bildirisini Başbakan Erdoğan Okuyacak

AKP'nin Yarın Yapılacak 3. Olağan Kongresinde "Demokratik Açılımla" İlgili Hazırlanan Bildiriyi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Okuyacak. Bildiri, Erdoğan'ın Yaklaşık 2 Saat Sürecek Konuşmasının Son Sayfasında Yer Alacak. Kongrede Divan Başkanı Olarak Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Yer Alacak.

AKP'nin Kongresinde

AKP'nin yarın yapılacak 3. Olağan Kongresinde "demokratik açılımla" ilgili hazırlanan bildiriyi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan okuyacak. Bildiri, Erdoğan'ın yaklaşık 2 saat sürecek konuşmasının son sayfasında yer alacak. Kongrede Divan Başkanı olarak Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yer alacak.

AKP 3. Olağan Kongresini yarın ASKİ Spor Salonu'nda gerçekleştiriyor. Kongreye damgasını "demokratik açılım" vuracak. AKP yarın kongrede, "Işık Buradan Yükseliyor" şeklinde hazırladığı marşı da çaldıracak. Marşın içinde, "demokratik açılıma" yönelik milli birlik mesajı verilecek. AKP'nin bugüne kadar seçim şarkıları, seçim sloganları da bir CD'de toplanarak kongreye katılanlara dağıtılacak.

-63 ÜLKENİN SİYASİ TEMSİLCİSİ DAVET EDİLDİ-

AKP kongreye, aralarında KKTC Başbakanının da bulunduğu 63 ülkenin siyasi temsilcilerini davet etti. 1473 delegenin katılacağı kongrede eski milletvekillerine de "Onur Üyeliği" verilecek. Kongreye 81 ilin kadın ve gençlik kollarından, 162 AKP'li genç yöresel kıyafetlerle katılacak.

-BAŞBAKAN'DAN BİLDİRİ-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yarın kongrede, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, AKP Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ ve AKP Adana Milletvekili Ömer Çelik'ten oluşan komisyonun hazırladığı "demokratik açılımla" ilgili bildiriyi okuyacak. Bildiride "demokratik açılımla" ilgili parti tabanına milli birlik ve beraberlik mesajı verilirken, bu süreçte tabandan destek istenecek. Erdoğan'ın yaklaşık iki saat sürecek konuşmasının büyük bölümünü bu oluşturacak. Başbakanın konuşma metinde bunun yanı sıra, AKP'nin 7 yıllık icraatları, muhalefete eleştiri ve muhalefete çağrılar da yer alacak. Konuşmada ayrıca Türkiye'nin ekonomik krizle olan mücadelesi de anlatılacak. (ANKA)

(BK/BÜN)