AKP'nin 1 Milyon Üyeli Öncü Seçim Kolu

AKP'nin 1 Milyon Üyeli Öncü Seçim Kolu

AKP Kadın Kolları, 81 İldeki Teşkilatı ve Yaklaşık 1 Milyon Üyesiyle, Partinin Seçim Kampanyasını Başlatan İlk Birimi Oldu. Merkezi Toplantılarını Tamamlayan Kadın Kolları, Cumhurbaşkanı Seçimi Gündemdeki Gelişmelere Bağlı Kalmaksızın, Genel Seçimlere Kilitlenerek, Kapı Kapı Dolaşıp AKP'ye Oy İstiyor.

AKP'nin 1 Milyon Üyeli Öncü Seçim Kolu

81 ildeki teşkilatı, Türkiye çapında 1 milyona yaklaşan üyesiyle AKP Kadın Kolları, Cumhurbaşkanlığı ve başka siyasi tartışmalardan da etkilenmeksizin, seçime kilitlendi ve kapı kapı dolaşarak AKP'ye oy istemeye başladı.

Kadın kolları, tek gündem olarak seçim kampanyasını önüne koyup çalışmaları başlatarak seçim sürecinde AKP'nin öncü kolu oldu. Ocak ayı boyunca kampanyaya hazırlık kapsamında, AKP Kadın Kolları'nın 81 ildeki tüm teşkilat yöneticileri eğitimden geçirildi. Kadın kolları, Ocak ayı sonunda merkezi düzeydeki strateji toplantılarını tamamlayıp, seçimler için kampanyasını başlattı. Kampanya öncesinde Kadın kollarının durumu da gözden geçirildi. Buna göre AKP Kadın Kolları'nın 81 il ve tüm ilçelerde teşkilatı bulunuyor. Kolların Türkiye çapındaki üye sayısı da 1 milyona yaklaşıyor.

Ankara'da Cumhurbaşkanının kim olacağı, buna bağlı olarak seçimin öne çekilmesi tartışmaları yaşanırken kadın kolları, seçim çalışmalarını bu tartışmalardan etkilenmeksizin yürütüyor. AKP'li kadınlar, kampanyalarını asıl olarak ev ev dolaşıp partiye oy isteme yöntemine dayandırdı. Kadın kolları, seçim çalışmaları kapsamında, hükümetin 4 yıllık çalışmalarını anlatan belge ve dökümanların yanı sıra her bakanlığın kadınlara yönelik çalışmalarını anlatan kitapçıkları da dağıtıyor.

Kadın kolları, seçim çalışmalarında en çok "türban yasağı ne olacak" soruyla karşılaşıyor. AKP'li kadınlar da, bu soruyu, "Şu anda toplumda belli bir düzeyde mutabakat var. Sorun devletin kurumları arasında mutabakat sağlandığında çözülecek" diye yanıtlayarak, AKP'den seçilecekbir Cumhurbaşkanı ve ardından yeni bir AKP iktidarıyla türban syasağının kalkacağı imasında bulunuyor.

GENÇLİK KOLLARINA MHP'YE KARŞI GÖREV

Öte yandan AKP Gençlik Kolları da kısa bir süre sonra seçim kampanyasını resmen başlatma hazırlıklarını sürdürüyor. Parti yönetiminin özellikle MHP ile son dönemde girilen sert tartışma sonrası gençlik kollarına, yeni seçmen olacak yaklaşık 5 milyon seçmeni kazanmak için özel kampanya görevi vereceği, bu doğrultuda çalışmalar yürütüldüğü öğrenildi.(ANKA)

Kaynak: ANKA