AKP Maisa İl Başkanı'ndan, İstifa Eden Belediye Meclisi Üyelerine Dönme Çağrısı

AKP Maisa İl Başkanı'ndan, İstifa Eden Belediye Meclisi Üyelerine Dönme Çağrısı

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Politika
AKP Maisa İl Başkanı'ndan, İstifa Eden Belediye Meclisi Üyelerine Dönme Çağrısı

AKP Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, partiden istifa eden Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerine dönme çağrısında bulundu.

AKP Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, partiden istifa eden Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerine dönme çağrısında bulundu. Ayrıca AKP'li Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi'nin, "Adam olan partiden değil, üyelikten istifa eder." şeklindeki görüşüne katılmadıklarını belirtti..

İl Başkanı Gürcan, yaptığı açıklamada AKP'den istifa ederek Büyükşehir Belediye Meclisi'nde bağımsız sıralarına oturan Orkun Şıktaşlı, Hüseyin Akkurt ve Cihan Sarı’ya, geri dönmeleri için çağrıda bulundu. Gürcan, “İstifa eden meclis üyelerimiz, bizim kardeşlerimizdir. AKP için büyük emek sarf etmişlerdir. Kapımız kendilerine her zaman açıktır. Kırgınlıklarını en kısa zamanda gidereceğiz, bu arkadaşlarımız partimize geri dönmeli.” dedi. Başkan Çerçi’nin geçen günlerde yaptığı açıklamaya katılmadıklarını ifade eden Gürcan, “Sayın Çerçi’nin fikirlerine saygı duyuyoruz. Kendisinin verdiği beyanat bu şekildedir fakat biz AKP İl Başkanlığı ve grubumuz olarak bu şekilde düşünmüyoruz. Her siyasi parti içerisinde olduğu gibi AKP içerisinde de buna benzer olaylar yaşanıyor. AKP, büyük ve herkesi kucaklayan bir partidir. Partimiz içerisinde belki yanlış anlaşılmalardan, belki de başka sıkıntılardan dolayı kırgınlıklar olabiliyor ama bizlere düşen ve diğer partilerden ayrı kılan özelliğimiz, birbirimize sımsıkı kenetlenmemizdir. Meclis üyeliğinden istifa eden bu arkadaşlarımızın kırgınlıkları en kısa zamanda giderilecektir. AKP grubu olarak, bu arkadaşlarımızın bizlerle yola devam etmelerini istiyoruz. Düşüncemiz bu yöndedir, çünkü istifa ederek bağımsız sıralarına oturan bu arkadaşlarımızın, partimiz üzerinde çok emekleri vardır.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title