AKP'lilerle MHP'liler Birbirine Girdi: 4 Yaralı

AKP'lilerle MHP'liler Birbirine Girdi: 4 Yaralı

29 Mart Yerel Seçim Propagandası İçin Meydanları Partililer İnmeden Seçmenler İnip Birbirine Girdi. Yerel Seçimin İlk Kavgası Hatay'da Yaşandı.

AKP'lilerle MHP'liler Birbirine Girdi: 4 Yaralı

29 Mart yerel seçim propagandası için meydanları partililer inmeden seçmenler inip birbirine girdi. Yerel seçimin ilk kavgası Hatay'da yaşandı. Hatay'da Milliyetçi Hareket Partililerle AK Partililer arasında çıkan kavgada taşlar sopalar havada uçuştu. Her iki partiden 4 kişi yaralanırken polis olayla ilgili 4 kişiyi gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre, AK Partililer ile MHP'liler arasındaki kavga saat 21.00 sıralarında Hatay'ın Payas beldesi Atatürk Caddesi üzerinde çıktı. Aralarında 100 metre mesafenin bulunduğu AK Parti ve MHP binası önünde Bestami T. ile Ayhan G. karşı karşıya geldi.

MHP'den AK Partiye geçtiği bildirilen Bestami T.'yi parti binası önünde gören Ayhan G., "Bizi nasıl satarsın? Sattığın yetmiyormuş gibi bizim partilileri yanına çekmeye çalışıyorsun." şeklinde sitemde bulunduğu iddia edildi.

Sözlü tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle yan yana bulunan her iki parti binasındaki partiler olaya karışınca taşlar sopalar havada uçuştu. Bir anda her iki partiden de yaklaşık 200 kişinin toplandığı kavga yerinde polis kısa sürede kalabalığı yatıştırdı.

MHP'li ve AK Partili gençler arasında çıkan kavgada 4 kişinin yaralandığı; 4 kişinin de gözaltına alındığı bildirildi.

Polis, her parti önünde güvenlik önlemi aldı.

Bu arada, kavgada yaralananların durumunun iyi olduğu öğrenilirken, gözaltına alınan 4 kişinin de sorgusu devam ettiği bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (CİHAN)

Kaynak: CHA