AKP'liler Kamer Genç'e Saldırdı

AKP'liler Kamer Genç'e Saldırdı

AKP'li Milletvekilleri, Meclis Genel Kurul Salonu ve Kuliste Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in Üzerine Saldırdı.

AKP'liler Kamer Genç'e Saldırdı

AKP'li milletvekilleri, Meclis Genel Kurul salonu ve kuliste Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in üzerine saldırdı. Genç, CHP'li bir grup milletvekili tarafından muhalefet kulisine çıkarılırken, kavga burada da devam etti. Genç'i, AKP milletvekillerinin darbelerinden CHP'lilerin koruması kurtardı. Kulisteki kavga, Meclis İdare Amirlerinin araya girmesiyle yatıştırıldı. Genç ise bir süre Meclis kulisinde CHP milletvekilleriyle oturdu.


Meclis Genel Kurulu'nda sinirler yine gerildi. Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası yasasında değişiklik öngören tasarının kabul edilmesinin ardından Genel Kurul'da Türkiye ile Katar Hükümeti arasında askeri alanda eğitim, teknik ve bilimsel işbirliği öngören anlaşmanın görüşmelerine geçildi. Genel Kurul'da söz alan Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in konuşmasına AKP Afyon Milletvekili Halil Aydoğan sözlü müdahalede bulunurken, Genç de Aydoğan'a "sen git Tayyip gelsin" karşılığını verdi. Genç'in konuşmasını tamamlayarak yerine oturmasıyla, bir grup AKP milletvekili Kamer Genç'in üzerine yürüdü. Genel Kurul'da yaşanan gerginlik üzerine, oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu, 10 dakika ara verdi. Kamer Genç de Genel Kurul salonundan, CHP'li Isparta Milletvekili Mevlüt Coşkuner, Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz, Hatay Milletvekili Gökhan Durgun'un da aralarında bulunduğu bir grup milletvekilinin koruması altında kulise çıktı.

-TEKMELER HAVADA UÇUŞTU-

Genç'in kulise çıkmasının ardından yaklaşık 20-30 kişiden oluşan bir grup AKP milletvekili, yeniden Kamer Genç'in üzerine saldırdı. Aralarında Trabzon Milletvekili Mustafa Cumur'un da olduğu AKP milletvekillerinin tekme ve yumruklarından Kamer Genç'i yine CHP milletvekillerinin koruması kurtardı. CHP milletvekilleri, AKP'lilerin yumruk ve tekmelerine karşı Genç'in üstüne kapandı. Bazı AKP milletvekillerinin, kuliste bulunan sandalyelerin üzerine çıktığı ve Genç'e ulaşmak istediği görüldü. Meclis kulisinde yaşanan kavga, Meclis İdare Amirleri ve grup başkanvekillerinin araya girmesiyle önlenebildi. Kavganın ardından AKP milletvekilleri Genel Kurul salonuna girerken, Genç bir süre Meclis kulisinde CHP milletvekillerinin koruması altında oturdu. AKP'lilerin yumruk ve tekmeleri nedeniyle darbe almadığını belirten Genç, daha sonra Genel Kurul salonuna girdi. (ANKA)


(EG/ZG)

Kaynak: ANKA