AKP'li Sözen: AKP Tartışmasız Merkez Partisi

AKP'li Sözen: AKP Tartışmasız Merkez Partisi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen, AKP'nin Tartışmasız Şekilde Türkiye'nin Merkez Partisi ve Toplumsal Merkezi Temsil Eden Bir Parti Konumunda Olduğunu Belirtti

AKP'li Sözen: AKP Tartışmasız Merkez Partisi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen, AKP'nin tartışmasız şekilde Türkiye'nin merkez partisi ve toplumsal merkezi temsil eden bir parti konumunda olduğunu belirterek, yeni dönemde önceliklerinin "toplumsal barış ve adaleti sağlamak" olduğunu kaydetti.

22 Temmuz seçimlerinin ardından AKP MKYK ilk defa toplanarak seçim sonuçlarını değerlendirdi. AKP Genel Merkezi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

AKP ULUSAL UMUDUN ADI

Toplantı sonrasında açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen, milli iradenin sandığa yansıdığını belirterek, "Sandıktan "Türkiye'nin sesi ve Türkiye demokrasisi çıktı" dedi. Seçimlerde Türkiye'nin birlik ve beraberliğinin kazandığını söyleyen Sözen, "AKP, toplumun her kesiminden almış olduğu oyunu güçlü bir şekilde temsil edecektir ve tartışmasız bir şekilde Türkiye'nin merkez partisi ve toplumsal merkezi temsil eden bir parti konumundadır. Bu itibarla da Türkiye'nin birliğini, bütünlüğünü, barışının güçlendirilmesinde AKP'nin önemi ziyadesiyle fazladır ve özellikle şunu ifade etmek isterim; AKP, ulusal umudun adı olduğunu bu seçim sonuçlarında göstermiştir" diye konuştu.

Sözen, oylarını AKP'ye vermeyen vatandaşların da sorumlulukları altında olduğunu ifade ederek, Türkiye'yi bir bütün olarak kucaklamaya devam edeceklerini kaydetti. Yeni dönemde önceliklerinin "toplumsal barış ve adaleti sağlamak" olacağını söyleyen Sözen, Türk insanının hayat kalitesini arttırmak yönünde politikalar üretmenin de AKP'nin yeni dönemde öncelikleri arasında bulunacağını belirtti.

Sorulan bir soru üzerine cumhurbaşkanlığı seçiminin toplantıda değerlendirilmediğini ifade eden Sözen, başka bir soru üzerine de seçim beyannamesinde yeni Anayasa hazırlanmasına dair bir konu bulunduğunu ve bu konuda çalışmaların olacağını ifade etti. (ANKA)

Kaynak: ANKA