AKP'li Bir Kaynak: "Aday Henüz Net Değil"

AKP'li Bir Kaynak: "Aday Henüz Net Değil"

AKP'li Bir Kaynak, Cumhurbaşkanlığı Adaylığında, Başvuru Süresine 48 Saat Kala, Adayın Henüz Kesinleşmediği Bildirildi.

AKP'li Bir Kaynak:

AKP'li bir kaynak, cumhurbaşkanlığı adaylığında, başvuru süresine 48 saat kala, adayın henüz kesinleşmediği bildirildi.

AKP'li güvenilir bir kaynak, ANKA Ajansı'na yaptığı açıklamada, Başbakan'ın öncelikle parti içindeki nabız ve denge ile Türkiye'de gerilim yaratmayacak bir politika gözettiğini ifade etti. Aynı kaynak, yaptığı değerlendirmede "Ortaya kulislerde atılan isimler, bunlara oluşacak tepkiler, Sayın Başbakan'ın son gün vereceği kararda etkili olacak" dedi.

AKP'li güvenilir bir kaynak, AKP içerisinde Köşk'e aday olacak birden fazla ve Türkiye kamuoyunda olumlu karşılanacak aday bulunduğunu ifade ederek ANKA Ajansı'na, şu değerlendirmede bulundu:

"Biz, geçmişteki tüm Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin süreci çok iyi inceledik. Geçmişteki hataları, Türkiye'nin geleceği açısından asla tekrar etmeyeceğiz. Tarih o anlamda asla tekerrür etmeyecek. Özellikle eski siyasilerin ortaya attığı hesaplar, partimize yönelik analizler ve görüşler bu süreçte tamamen boşa çıkacak. MKYK'nın yetki verdiği Sayın Başbakan, Türkiye kamuoyunda yankılarının hangi ölçüde olabileceğini değerlendirmek amacıyla kulislerde adı geçen adayları ve bunlara dönük değerlendirmeleri dikkatle izliyor. Bu değerlendirmeler kararında etkili olacak. Kendi adaylığından vazgeçtiğini söyleyemeyiz ancak bugün öne çıkan Vecdi Gönül'ün de önceki gün ismi telaffuz edilen Nimet Hanım'ın da (Nimet Çubukçu) olması yüzde yüz bir kesinliğe sahip değil. Adayı kesin ve net belirleyecek olan son iki gün ancak Sayın Başbakan bu süre içinde en doğru kararı partinin yetkili kurulu, Meclis grubu ve bakanlar kuruluyla istişare ettikten sonra verecek. MKYK'dan tam yetki almasına rağmen kendisini tek seçici olarak görmüyor. Önümüzde bir hedef var. Biz bu süreci istikrar ortamını bozmadan, parti içerisinde sorun yaratmadan, önümüzdeki seçimde partimizin puan kazanarak çıkması açısından ve Türkiye'de gerilim politikasının önüne geçecek bir formülle belirliyoruz. Sürpriz burada gizli. İnanıyoruz ki siyasette netice almak önemli ancak önemli başka bir konu da Türkiye'nin geleceği. Ak Parti, siyasette netice almanın ötesinde Türkiye'nin yararına olacak adayı belirleyecek ve bu aday açıklandığı an tüm toplum kesimlerince kabul görecek. Sayın Başbakan, bu adayı da başvuru süresinin bitmesine saatler kala ve gerekçeleriyle açıklayacak."(ANKA)