"AKP'li Belediyelerde Yolsuzluk Var, Tahkikat Yok"

"AKP'li Belediyelerde Yolsuzluk Var, Tahkikat Yok"

CHP Burhaniye İlçe Örgütünün Partiye Yeni Katılımlar Nedeniyle Geçen Düzenlediği Rozet Takma Töreninde Konuşmacılar, Hükümete Yüklendi.

CHP Burhaniye ilçe örgütünün partiye yeni katılımlar nedeniyle geçen düzenlediği rozet takma töreninde konuşmacılar, hükümete yüklendi. CHP Balıkesir Milletvekili Aydoğan, AKP'li belediyelerde birçok yolsuzluk olmasına rağmen onları hiçbir takibat yapılmadığını iddia etti.

Park Düğün Salonu'nda düzenlenen törene; Balıkesir İl Başkanı İrfan Barış Milletvekili Ergün Erdoğan ve 22. Dönem Milletvekili Kemal Deveciler'in yanı sıra CHP Burhaniye İlçe Teşkilatı yöneticileri ve partililer katıldı.

Törende konuşan CHP Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan, "Türkiye olarak tarihi bir dönemden geçiyoruz. Hepimiz tarihe tanıklık ediyoruz. 29 Mart seçimleri Türkiye ve CHP için büyük önem taşıyor. Bu sıradan bir yerel seçim değildir. Bu seçimde Cumhuriyetimizin bütün kazanımlarına sahip çıkıp AKP'yi saf dışı bırakmak zorundayız. Bugün ülkemizde ne kadar ne kadar gerçek Atatürkçü varsa Ergenekon soruşturması ile susturulup sindirilmeye çalışılıyor. Türkiye'de bir korku imparatorluğu yaratılmak isteniyor. Emperyalizmin bu oyununa karşı durup Cumhuriyetimize sonuna kadar sahip çıkacağız." dedi.

Aydoğan, AKP'nin normal bir iktidar olmadığını; arkasında AB ve ABD'nin olduğunu; onların da Türkiye'yi kendi çıkarlarına göre bölüp parçalamak istediklerini ileri sürerek, "Zaman kendi iç kırgınlık ve küskünlüklerimizi bir kenara bırakıp bu tehlikeyi görme ve birlik zamanıdır." dedi.

AKP'li belediyelerde birçok yolsuzluk olmasına rağmen onları hiçbir takibat yapılmadığını öne süren Aydoğan, hedefte hep CHP'li belediyelerin olduğunu iddia etti.

Aydoğan, "Bütün bu yaşananlar karşısında 29 Mart yalnızca bir yerel iktidar seçimi değil Atatürk ilke ve devrimleri ile savunduğumuz tüm değerleri yaşatıp yaşatamayacağımızın seçimidir." dedi. Aydoğan, yerelde ve genelde tüm Türkiye'de iktidar olup AKP'yi süpürmek için tüm halkı CHP ve Türk bayrağı altında toplamak gerektiğini söyledi.

Törende İlçe Başkanı Faruk Cenal da bir konuşma yaptı. Cenal, AKP'nin 22 Temmuz 2007 de seçim sistemi üzerinde oynayarak ve çeşitli seçim hileleri ile yüzde 47 oy aldığını ileri sürdü.

Cenal, "Davos'ta Kasımpaşalılık sökmez. Irak Selimiye'de Türk askerinin başına çuval geçiren Amerikalıların başına sen de çuval geçirmeliydin." diyen Faruk Cenal, ekonomik krizin bize teğet geçmediğini; yıkıp geçtiğini belirtti.

Emperyalist Avrupa ve ABD'nin laik demokratik Cumhuriyetimize yüzyıl ömür biçtiğini ifade eden Faruk Cenal, "Onlar farkında değiller bize değil asıl kendilerine ömür biçiyorlar." dedi.

Burhaniye Belediye Başkanı Fikret ise, "Bir başka Burhaniye yok, bir başka Pelitköy yok. Biz Kuvayi Milliye ve tüm Cumhuriyet değerlerimizi atamızdan, atalarımızdan devraldık. Bu günden sonra CHP bayrağı altında toplanıp bu değerlere sahip çıktığımızı gösterelim ve iktidar koşumuzu başlatalım." dedi.

CHP Balıkesir İl Başkanı İrfan Barış ise, şu anda Burhaniye Ceza ve Tutukevi'nde bulunan Zeytinli ve Altınoluk belediye başkanları Şadan Aytaç ve İsmail Aynur için "Selam olsun onlara." dedi.

Barış, her ikisinin de bir tertibin sonucu cezaevinde bulunduğunu ilrei sürerek, "Laik demokratik Cumhuriyetimizi hedef seçen emperyalizme karşı mücadele ederken birbirimizi kıramadan, birbirimize gücenmeden birlikte olmalıyız." diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Burhaniye'yi alın." dediğini anımsatan İrfan Barış, "Sayın Başbakan Burhaniye'den alsa alsa yazlık alır." dedi.

Bunun üzerine salondaki bazı Burhaniyeliler, "Satmayız, ona bir karış toprağımızı bile satmayız" diye slogan atarak, "Oyuna karşı durup Cumhuriyetimize sonuna kadar sahip çıkacağız." dediler.

Konuşmaların ardından partiye yeni katılımlara rozetleri takıldı. (CİHAN)