AKP'li Aday Bahçekapılı: "Hedefim Sivil Anayasa"

AKP'li Aday Bahçekapılı: "Hedefim Sivil Anayasa"

AKP'li Aday Bahçekapılı: 'Hedefim Sivil Anayasa'
ANKA - Haberler | Spor

AKP'nin İstanbul Milletvekili Adayı Ayşenur Bahçekapılı, Mecliste Sivil ve Demokratik Bir Anayasa Hazırlanması İçin Çalışacağını Söyledi. Bahçekapılı, F Tipi Cezaevlerinde Yaşanan Sorunlara da Tanık Olduğunu Belirterek, Bu Sorunun Çözülmesi İçin Demokrat Bir Kimlikle Mücadele Edeceğini İfade Etti.

AKP'den İstanbul 2'inci bölge milletvekili adayı, Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi Ayşenur Bahçekapılı, Anayasa'yı 12 Eylül felsefesi üzerine kurulmuş bir anayasa olarak nitelendirerek, milletvekili seçilmesi halinde sivil ve demokratik bir anayasa hazırlanması için çalışacağını söyledi.

İstanbul'da seçim çalışmalarına devam eden Bahçekapılı, ANKA'nın sorularını yanıtladı. Yoğun bir seçim kampanyası içinde olduklarını belirten Bahçekapılı, çalışmalarda şu ana kadar her şeyin iyi gittiğini söyledi.

Hukukçu kimliği olduğunu ve 30 yıldır İstanbul'da avukatlık yaptığını ifade eden Bahçekapılı, Türkiye'nin bu anlamda yaşadığı sıkıntıları iyi bildiğini kaydetti. Bahçekapılı, demokrat kimliğiyle mecliste yer alacağını belirterek, "Benim sorunum öncelikle sivil ve demokratik açılımı sağlayan bir Anayasa değişikliğidir. 12 Eylül felsefesi üzerine kurulmuş olan bir Anayasa'nın Türkiye'nin demokrasi anlamında bir açılım getireceğine inanmıyorum. Bu çerçeve içinde baktığınız zaman elbette yasal düzenlemelerin özgürlükçü hukuktan yapılmasından yanayım. Birikimlerimi bu konuda katkı bulunmaya çalışacağım. Türkiye'nin demokrasiye ihtiyacı var" dedi. Bahçekapılı, Anayasa değişikliklerinin ancak toplumsal mutabakatla, görüşmelerle ve tartışmalarla sağlanabileceğini söyleyerek, bu konuda çalışacak bir ekip içinde yer alma isteğini de belirtti.

F TİPLERİNİN SORUNLARINA TANIK OLDUM

Ayşenur Bahçekapılı, F Tipi cezaevlerinde yaşanan sorunlara tanık olduğunu belirterek, "Demokrat bir kimlikle bu sorunlara çözüm bulmak için var olacağız. Benim amacım özgürlükçü hukuktan ve demokrasiden yana olmaktır" şeklinde konuştu. (ANKA)

Kaynak: ANKA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title