AKP Bakırcı'yı İhraç Etmeye Hazırlanıyor
Haberler » Güncel » Haber

AKP Bakırcı'yı İhraç Etmeye Hazırlanıyor

AKP'li Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'nın, "Doğu'dan İkinci Eş" Önerisi Partiden "İhraç" Yolunu Açtı.

AKP Bakırcı'yı İhraç Etmeye Hazırlanıyor

AKP'li Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'nın, "Doğu'dan ikinci eş" önerisi partiden "ihraç" yolunu açtı. AKP yönetimi Bakırcı'nın konuşmasına ilişkin incelemesini tamamladı. İki Milletvekilinden oluşan heyet Rize'de yaptıkları çalışma sonucu raporlarını tamamladılar. Bakırcı'nın AKP'den ihraç istemiyle bu hafta Disiplin Kurulu'na sevkedilmesi bekleniyor.

Terörün çözümü noktasında, Doğu'dan ikinci eş sözleri Rize Belediye Başkanı Bakırcı'ya partiden "ihraç" edilmesinin yolunu açtı.

Başta AKP yönetiminin tepki gösterdiği Bakırcı'nın, sözleri için başlatılan inceleme tamamlandı.

AKP yönetiminin görevlendirdiği ve Bakırcı'nın sözlerini incelemek üzere Rize'ye giden, Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu ile İstanbul Milletvekili Mehmet Sekmen çalışmalarını tamamlayarak hazırladıkları raporu Genel Merkez yönetimine sundular.

ANKA'nın edindiği bilgilere göre; bu hafta Başbakan Erdoğan'a da sunacakları raporun ardından, Bakırcı'nın, "Partinin program ve tüzüğüne ters düşen sözleri ve kadın haklarını ihlal ettiği" gerekçesiyle partiden ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevekedileceği öğrenildi.(ANKA)

(BK/ÖMR)