AKP Ankara Adayları Tanıtıldı

AKP Ankara Adayları Tanıtıldı

AKP'nin 22 Temmuz Seçimlerinde Ankara'dan Aday Gösterdiği İsimler Kamuoyuna Tanıtıldı.

AKP Ankara Adayları Tanıtıldı

AKP Ankara milletvekili adayları tanıtıldı.

AKP'nin 22 Temmuz seçimlerinde Ankara 1 ve 2. bölge milletvekili adayları, Kocatepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle kamuoyuna tanıtıldı. Törene, 1 bölge adayları Cemil Çiçek, Ali Babacan, Bülent Gedikli, Namık Haluk Özdalga, Zeynep Dağı, Zekai Özcan, Faruk Koca, Burhan Kayatürk, Yadigar Gökalp, Zelkif Kazdal, Mehmet Sinan Poyraz, Hasan Gazi Özer, Sebahattin Korkmaz, Hasan Kaşıkara, Metin Çınar ile 2. bölge adayları Beşir Atalay, Salih Kapusuz, Zafer Çağlayan, Sait Yazıcıoğlu, Ahmat İyimaya, Reha Denemeç, Haluk İpek, Aşkın Aşan, Mustafa Tuna, Emhullah İşler, Nurdan Şanlı, Nihat Özçelik, Nazlı Ergün ve Avni Erdoğan katıldı.

Tanıtım toplantısında konuşan AKP Grup Başkan Vekili Salih Kapusuz "Bu kadronun hamuru da çamuru da bu millettir" diyerek seçimlerin galibinin kendileri olacağını söyledi.

Törende konuşan AKP Ankara İl Başkanı Halis Bilgin ise Ankara'nın AKP'nin en çok oy alacağı il olacağını savunurken 2. bölge adayı Zafer Çağlayan da "Tek bayrak, tek millet, tek devlet istiyorum. Bir Türk vatandaşı olarak adalet istiyorum, işadamı olarak kalkınma istiyorum. Onun için de Adalet ve Kalkınma Partisi diyorum" dedi.

Eski Adalet Bakanı Cemil Çiçek de babalar gününü kutlayarak başladığı konuşmasında, AKP'den önceki dönemde "baba" tabirinin bu kadar sempatik olmadığını, o babalardan bazılarını şu anda cezaevlerinde misafir ettiklerini belirtti. Bazı "baba"ların hala yurt dışında olduğunu ifade eden Çiçek, bu konuda Türkiye'nin hala "kalın bağırsağını temizleyemediğini" söyledi. Muhalefete de yüklenen Çiçek, "Van'da toplantı yapamadılar. Bunlar Bitlis'i, Bingöl'ü bilmezler. Beş yıldızlı otellerin salonlarında AK Parti ile ilgili konuşurlar. Bunlar mecliste yağdı, gürledi. Şimdi göçmen kuşlar misali buraları da ziyaret edecekler. İnşallah kuş gribini de beraberlerinde götürmezler" diye konuştu.

Ankara'dan aday olmanın onurunu yaşadığını belirten Beşir Atalay ise, AKP'nin Türkiye'de siyaset anlayışını değiştirdiğini kaydederek 5 yıllık iktidar döneminde halkın karşısına alnı ak çıktıklarını ve tekrar vatandaşlardan yetki isteyeceklerini söyledi. Muhalefet partilerinin, seçim beyannamelerinde neredeyse olmayacak her şeyi vaat ettiklerini öne süren Atalay, şunları söyledi:

"Çünkü onlar küçük partiler ve iktidar olamayacaklarını biliyorlar. Ama biz iktidarız ve iktidar sorumluluğu içinde çalışıyoruz. 'Bekara hanım boşamak kolaydır' diye bir söz vardır. Biz yapamayacağız vaatte bulunmayacağız. Yeni seçim beyannamemizi de aynı bu ciddiyetle hazırlayacağız. Ve bu beyannamemiz seçimlerden sonra inşallah yeni hükümet programımız olacak."

Törende konuşma yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise, Ankara genelinde yaptıkları anketlerde AKP'nin oylarının 1. bölgede yüzde 52, 2. bölgede de yüzde 59 çıktığını söyledi. Gökçek, CHP'nin ise Ankara'da oy kaybettiğini ileri sürdü.

Devlet Bakanı Ali Babacan da törende yaptığı konuşmada şöyle konuştu:

"Güveni kazanmak zaman alıyor, kaybetmek çok çabuk oluyor. Onun için biz bugüne kadar ne söz verdiysek hepsini gerçekleştirdik. Boş vaatlerde hiç bulunmadık. Şimdi diğer partilere bakıyorsunuz imkansız, ulaşılmaz vaatler saçıyorlar. Niye? Çünkü konuşmanın bir bedeli yok ki. At ata bildiğin kadar. Nasıl olsa iktidar olma ihtimalleri de yok. Biz dürüst ve dosdoğru olduktan sonra Türkiyemiz'in önü açık."

AKP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli de seçim anketlerine değinerek, Türkiye genelinde farklı şirketlere anketler yaptırdıklarını belirtti. Gedikli, seçimler sonrası tekrar tek başına iktidar olacaklarını savundu.

Tören, adayların kürsüye çağrılması ve tanıtılmasıyla son buldu. (ANKA)

Kaynak: ANKA