Akın Çelik Haberleri

Akın Çelik haber, Akın Çelik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akın Çelik - 15.12.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Tutuklu sanıklardan Akın Çelik'in avukatı Yusuf Koçyiğit'in, sözleriyle mağdurun beyanını yönlendirmeye ve baskı uygulamaya çalıştığını ileri süren mağdur avukatları, Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı'dan duruma müdahale etmesini istedi.
Akın Çelik - 15.12.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 38 tutuksuz sanıktan 26'sı ile mağdur aileleri ve avukatlar katıldı.
Akın Çelik - 14.12.2015
Soma Maden Kazası Ceza Davasının Beşinci Duruşması Yarın
Facianın ardından başlatılan adli soruşturma sonucunda açılan davada olası kasıtla öldürme, bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüyle birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olma, neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama suçlarından 301 kez 2 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası talebiyle haklarında dava açılan tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Maden Mühendisi İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in de aralarında bulunduğu toplam 46 sanık yargılanıyor.
Akın Çelik - 30.11.2015
CHP'li Özel: AKP Hükümeti İşten Çıkarılan Madencilere Verdiği Sözlerini Unuttu
Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye bağlı Eynez Maden Ocağı'nda 13 Mayıs 2014'te meydana gelen faciada 301 madenci şehit oldu. Bu kazanın hemen ardından şirkete ait, biri kaza olan ocak olmak üzere üç maden işletmesi kapatıldı ancak bunlardan Ata Bacası ve Işıklar ocakları, daha sonra müfettişlerin olumlu rapor vermesi üzerine açıldı. 30 Kasım 2014 akşam saatlerinde işçilere devletin ödediği işsizlik maaşlarının kesilmesinden sonra Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. de cep telefonlarına mesaj gönderdiği 2 bin 832 çalışanını işten çıkardı. İşten çıkarma kararı, ilçede büyük tepkiye sebep oldu. O zaman gerek bakanlıktan gerekse şirketten yapılan açıklamalarda, tazminatların en kısa sürede ödeneceği söylendi ancak bir yıl geçmesine rağmen 2 bin 832 madenciye, 7 Haziran 2015'teki genel seçimden önce alacakları tutarın tek taksiti ödendi. Geri kalanın, yine aylık ödemeler halinde hesaplara yatırılacağı açıklandı ancak aralarında Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru ve İşletme Müdürü Akın Çelik'in de bulunduğu 46 sanığın yargılandığı davada sırasında CHP Grup Başkan Vekili Özel, tazminatlarla ilgili açıklamada bulundu.
Akın Çelik - 23.10.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Çelişkili ifade eden mağdurların tekrar dinlenmesini talep eden Çekin, "Olayın nedeni belli değil, mağdurlar ve tanıklar beyanlarını değiştirmiş, illiyet bağı yok, kuvvetli suç şüphesi yok, kaçma şüphesi yok. Biz burada maddi gerçeği arıyoruz. Müvekkilim 1.5 yıldır tutuklu bulunuyor. Savcılığın iddianamesinin temeli çöktü. Bu nedenlerle müvekkilimin tahliyesini, eğer kabul edilmezse adli kontrol, yurtdışı yasağı gibi alternatif tedbirlerle tahliyesini talep ediyoruz" diye konuştu.    Tutuklu sanıklardan Akın Çelik'in avukatı Yusuf Koçyiğit de delillerin tam olarak toplanmadığını, tam anlamıyla olay yeri incelemesi yapılmadığını savunarak, bu noktada soruşturma makamlarının noksanlığının bulunduğunu ileri sürdü.
Akın Çelik - 23.10.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Ocağın yeniden şirkete devredilmesini doğru bulmadığını aktaran Gürkan, maden mühendisi olmadığını, işveren olarak teknik konuları bilmediğini, Yargıtayın da belli sayıda işçi çalıştıran işverenlerin sorumluluğuyla ilgili kararları bulunduğunu, iddianamede her kusurdan sorumlu tutulmasını anlamadığını ifade etti.  Gürkan, kaçma gibi bir düşüncesi olmadığını savunarak, "Değil kaçmak, kovsalar bir yere gitmem. Çalıştırdığım insanlara karşı sorumluluk altındayım. İşimin başına dönmek için tahliye, uygun görmezseniz denetimli serbestliği, onu da uygun görmezseniz, en ağır şartlarda tahliye talep ediyorum" diye konuştu.    İşletme Müdürü Akın Çelik de tüm delillerin toplanması için ocağa el konulmasını, bilirkişi heyetinin mahkemede dinlenmesini, mahkemede çelişkili ifade verenlerin de tekrar çağrılmasını talep etti.
Akın Çelik - 21.10.2015
Müfettişler Gelirken, Cumhurbaşkanı Geliyormuş Gibi Hazırlık Yapılıyordu'
Rıdvan Koçan, ifadesinin ardından "Hakim bey bir sorum var; Şu Akın Çelik, S panosunda niye emniyeti almadı?" diyerek kürsüden indi.
Akın Çelik - 21.10.2015
Soma Davasında İşçiler Anlatıyor (2)
Ocağın A panosunda daha önce meydana gelen göçüğün de iyi kapatılmadığını ileri süren Yusuf Koçan, olay günü yapılan dinamit atımının, o göçüğün tekrar yaşanması için tetikleyici özellikte olabileceğini ifade etti. İfadesini sonunda Yusuf Koçan, Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı'ya, "Hakim bey bir sorum var, şu Akın Çelik, S panosunda niye emniyeti almadı?" sorusunu yöneltti.
Akın Çelik - 21.10.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Faciada kardeşi Rıdvan Koçan'ı kaybeden ve daha önce davaya müdahil olma talebini ileten Yusuf Koçan, tanık sıfatıyla verdiği ifadede Eynez Ocağında tamir tarama ekibinde çalıştığını, olay günü 3. bantta dinamit atılan bölgede görev yaptığını, top (dinamit) atımından 5-6 dakika sonra yoğun bir duman geldiğini anlattı.  Koçan, alev görmemesine rağmen dumanın çok sıcak olduğunu savunarak, "havanın daha erken ters çevrilmesi ve ocağa tahliyeci kıyafetleriyle girilerek S panosunun kapılarının açılması halinde, daha az kişinin hayatını kaybedeceğine inandığını" ifade etti. Olay sırasında sadece kardeşini düşündüğünü aktaran Koçan, "Niye imbat ocağından gelip de havayı ters çeviriyorlar da bundan öncesinde ters çevirmiyorlar, niye bekliyorlar?" dedi.  Koçan, ocağın A bölgesinde daha önce meydana gelen göçüğün iyi kapatılmadığını, olay günü yapılan dinamit atımının da o göçüğü tetiklediğini, facianın bundan kaynaklandığını öne sürdü.  Koçan ifadesinin ardından "Hakim bey bir sorum var, şu Akın Çelik S panosunda niye emniyeti almadı?" diyerek kürsüden indi.
Akın Çelik - 16.10.2015
Soma Davası Tanığı: Patlamanın Olduğu Bölgede Mazot Bidonları Vardı
"YANGIN TÜPLERİ DOLUYDU" Davada sanık olarak yargılanan Akın Çelik'in yangın tüplerinin nerelerde olduğuyla ilgili sorusu üzerine yangın tüplerinin yerlerini anlattığı sırada Karabeyoğlu'na Mahkeme Başkanı Ballı da yangın tüplerinin dolu olup olmadığını sordu.
Akın Çelik - 16.10.2015
Akhisar - Soma Davası Duruşmasında Lüks Cip Gerginliği
Soma'da geçen yıl 13 Mayıs'ta meydana gelen faciada, 301 madencinin yaşamını yitirmesiyle ilgili başlatılan adli soruşturmada, haklarında 'Olası kastla öldürme', 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma', 'Neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama' suçlarından 301 kez, 2 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan toplam 46 sanığın yargılanmasına, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmada, tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Maden Mühendisi, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in yanı sıra tutuksuz sanıkların bir bölümü hazır bulundu.
Akın Çelik - 16.10.2015
Tanık Karabeyoğlu: "Yangın Tüpleri Doluydu"
"YANGIN TÜPLERİ DOLUYDU" Davada sanık olarak yargılanan Akın Çelik'in yangın tüplerinin nerelerde olduğuyla ilgili sorusu üzerine yangın tüplerinin yerlerini anlattığı sırada Karabeyoğlu'na Mahkeme Başkanı da yangın tüplerinin dolu olup olmadığını sordu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Akın Çelik Haberleri | Akın Çelik Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Akın Çelik haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Akın Çelik kimdir, hayatı ve biyografisi. Soma Davasında Maden Eğitimlerinin Yetersiz Olduğu İddiası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.4.2021 16:42:54. #1.14#

title