Akın Çelik Haberleri

Akın Çelik haber, Akın Çelik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akın Çelik - 16.02.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy ve iş güvenliğinden sorumlu üç vardiya amiri Mehmet Ali Günay Çelik ile 40 tutuksuz sanıktan, aralarında beşinci duruşma sonunda yargılanmalarına tutuksuz devam edilmesine karar verilen vardiya amirleri Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık'ın da yer aldığı 27'si ile mağdur aileleri ve avukatlar katıldı.
Akın Çelik - 03.02.2016
Soma Faciası Davasında Bilirkişi Heyeti Maden Ocağına Üçüncü Defa İnecek
Davanın tutukları sanıkları Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisi Ertan Ersoy ve emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik.
Akın Çelik - 30.12.2015
Soma Davasının İlk Yılı Gözyaşıyla Geçti
Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, işletme müdür yardımcısı İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy ve iş güvenliğinden sorumlu vardiya amiri Mehmet Ali Günay Çelik'in tutukluluğunun devam ettiği davada, 6'ncı duruşma, 16 Şubat'ta yapılacak.
Akın Çelik - 25.12.2015
Soma Maden Faciası Davasında, Savcının Tahliye İstemi Tartışma Yarattı (3) - Yeniden
Sayın yazı işleri müdürlerinin dikkatine; 'Soma maden faciası davasında, savcının tahliye istemi tartışma yarattı (3)' başlığıyla servis ettiğimiz haberde yer alan "Soma Kömür İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Ramazan Doğru, Maden Mühendisi, İşletme Müdürü Akın Çelik, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisi Ertan Ersoy ve emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in tahliyesine karar verdi" ibaresini düzeltip, yeniden yayınlıyoruz.
Akın Çelik - 25.12.2015
Soma Maden Faciası Davasında, Savcının Tahliye İstemi Tartışma Yarattı (3)
İsyan ETTİREN TAHLİYE KARARI Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 8'i tutuklu 46 sanıklı davada, mağdur avukatları ile sanıkların ve avukatlarının taleplerini alan Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi, ara kararlarını açıkladı. Mahkeme, Soma Kömür İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Ramazan Doğru, Maden Mühendisi, İşletme Müdürü Akın Çelik, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisi Ertan Ersoy ve emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in tahliyesine karar verdi.
Akın Çelik - 25.12.2015
Can Gürkan'ın Avukatı, Facianın Olduğu Madende Yangın Olmadığını Savundu
"BİLİRKİŞİ DE DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ OLMASIN" İşletme Müdür Akın Çelik'in Avukatı Yusuf Koçyiğit, yeni bir bilirkişi heyeti oluşturularak, bir sonraki celseye kadar maden ocağında mutlaka keşif yapılması gerektiğini belirtti.
Akın Çelik - 25.12.2015
Soma Davası Ara Karar Duruşmasında Sanık Avukatların Talepleri Dinlendi
"BİLİRKİŞİ DE DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ OLMASIN" İşletme Müdür Akın Çelik'in avukatı Yusuf Koçyiğit, yeni bir bilirkişi heyeti oluşturularak, bir sonraki celseye kadar maden ocağında mutlaka keşif yapılması gerektiğini belirtti.
Akın Çelik - 25.12.2015
Soma Davasında Avukatlardan 'Kayyum' Talebi
SEKİZ SANIKTAN TAHLİYE TALEBİ Sanık avukatlarının taleplerini mahkeme heyetine sunmasının ardından tutuklu sanıklardan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Maden Mühendisi, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik de taleplerini iletti.
Akın Çelik - 25.12.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Tutuklu sanıklardan işletme müdürü Akın Çelik de keşif sırasında heyete eşlik etme ve "onlarca kağıt içinde kaybolduğu" gerekçesiyle dava dosyası içeriğinin dijital ortamda inceleyebilmesi olanağı verilmesi talebinde bulundu.
Akın Çelik - 25.12.2015
Soma Davası: Savcı İki Tutuklu Hakkında Tahliye Talep Etti
Davanın tutukları sanıkları Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Ertan Ersoy ile emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik.
Akın Çelik - 23.12.2015
Soma Maden Faciası Davasında, Oğlunu Kaybeden Emekli Mühendis ve Taşeron Konuştu (2)
Madenci Halil Sevik'in babası Bayram Şevik, yöneticilerin hepsinin ocakta bir şeyler olacağını bildiğini, mahkemede dinlenen herkesin yalan söylediklerini savundu. Oğlu Halil İbrahim Doğan'ı kaybeden Ali Şuri Doğan ise, oğlunun kendisine, bir gün başlarına bir şey gelmesi durumunda, hesabını Akın Çelik ile İsmail Adalı'dan sorulmasının istendiğini aktardı.
Akın Çelik - 23.12.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Kazada yaşamını yitiren emniyet başmühendisi Mehmet Efe'nin eşi Meliha Efe, kocasının sanıklarca zaman zaman suçlandığını belirterek, şunları söyledi: "Sorun olduğunda ulaştığı işletme müdürü Akın Çelik'ten aldığı talimatlar doğrultusunda hareket ediyordu.
Akın Çelik - 23.12.2015
Facianın Yaşandığı Madende A Belgeli İş Güvenliği Uzmanı Yoktu'
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Soma davasının beşinci duruşmasının yedinci celsesinde, maden mühendisi oğlu Koray Karadağ'ı kaybeden Cihat Karadağ, müşteki olarak dinlendi. Şirketin son yıllarda çok büyük işler aldığını ve elindeki uzman kadroları bu işlere sevkettiğini söyleyen Karadağ, "Teknik eleman yönünden zayıfladı." dedi. Kendisinin de taşeron maden işçisi olduğunu, taşeronluğu fatura keserek yaptığını belirterek, "Bu ocakta taşeronluk sistemi yoktur denmesin. Primlere bakılırsa hiç ocağa girmeyen madenciler için Akın Çelik, onların profesyonel madenci olduğunu ve onların bilgisinden faydalanıldığını söyledi.
Akın Çelik - 21.12.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Serap Güneş de kardeşi Serkan'ın sağlık memuru olarak yer altındaki revirde görev yaptığına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Kardeşim, sargı malzemelerinden ağrı kesiciye, kendi imkanlarıyla ilaç alıp götürüyordu. Çünkü bir işçiye bir hap verilebiliyordu. Madem hiç kusur yok, kardeşim gaz maskesini de kullanmayı bilir, tüm gereken tedavi imkanlarına da sahipti, peki niye 13-14 kişiyle revirde can verdi?" Personel yetersizliğinden bir sağlıkçı gelmeyince kardeşinin iki vardiya üst üste çalıştığını öne süren Güneş, işletme müdürü Akın Çelik'in de 5 dakika erken çıkmasını gerekçe gösterip kardeşine tokat attığını aktardı.
Akın Çelik - 18.12.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Bilen, müfettişlerin geleceğini 15-20 gün önceden bildiklerini savunarak, "Gidecekleri güzergahlar belliydi. Oralara yangına dayanıklı telefonlar takılırdı, değiştirilemeyen ev tipi telefonlar ise kamufle edilirdi. Ocakta kullanılan kablo ve telefonlar yangına dayanıklı değildi. Taşeronlar, ekip başçavuşları ve çavuşları ekibine baskı yapardı, fazla üretim için. Kazadan psikolojik destek almak zorunda kaldım" ifadelerini kullandı.  Tepkiler Tutuklu sanık Akın Çelik, Bilen'e ocaktaki gaz sensörlerinin ve sensörcülerinin sayısının artırılıp artırılmadığını sordu.
Akın Çelik - 15.12.2015
Soma Maden Faciası Davasında, Yargılama Yeniden Başladı (3)
AKIN ÇELİK'E, OKUL BİRİNCİLİĞİ TEPKİSİ Can Gürkan'an sonra Serdar Tavukçu'ya bu kez tutuklu sanıklardan İşletme Müdürü Akın Çelik, sorularını yönetti.
Akın Çelik - 15.12.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Madenci yakınları, tutuklu sanıklardan Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan'a, "Madencilikten de anlamaya başladın", çok soru sorduğunu ifade ettikleri işletme müdürü Akın Çelik'e de "Okul birincisisin.
Akın Çelik - 15.12.2015
Soma Faciası Davasının Şahidine Şüpheli Muamelesi
Şahit Tavukçu, anlattıklarının ardından mahkeme başkanının, olayın hemen ardından savcılıkta ve müfettişlere verdiği ifadelerde farklılıklar olduğunu ve hangisinin doğru olduğunu sorması üzerine şunları söyledi: “İlk ifadelerimiz üstünkörü geçildi. Olayın sıcaklığıyla bize ne sordularsa biz de ona cevap verdik. Sonra detaylı sorular sorulunca ona göre cevaplar verdik. Söylediklerimin bazıları, eski çalıştığım işyerinde yaşadıklarımla ilgiliydi.Üç ay boyunca psikolojik tedavi gördüm ve adeta ortalıklarda sarhoş gibi dolaştım. Şu anda başka bir maden şirketinde çalışıyorum ve şikayetçiyim.” Serdar Tavukçu, tutuklu sanıklardan Hilmi Kazık’ın, “Kabloların yandığını söyledin. Başka gören veya duyan var mı? Müfettişler geldiğinde bantlardaki muhafazaların söküldüğünü ve müfettişler gittiğinde de bunların çıkarıldığını söyledin. Bunlar Eynez’de mi oluyordu, yoksa eski çalıştığın madende mi?” şeklindeki sorusuna ise şöyle cevap verdi: “Kabloların yandığı söylendiğinde etrafımızda dört beş kişi vardı ama bunlar kim bilemem. O sırada sohbet ortamı yoktu, yanımda Ahmet vardı, Mehmet vardı diyemem. Biz Eynez’de normalde kaza olmaması için her türlü tedbiri alırdık, özen gösterdik. Sonuçta ekmek yediğimiz yer ve kendi hayatımız söz konusu. Muhafazaların sökülme işlemi, eski çalıştığım ocaktaydı. Verdiğim ifadede karıştırılmış olmalı.” Şirketin patronu ve tutuklu sanıklardan biri olan Can Gürkan ise tanığın sıcağı sıcağına savcılıkta verdiği ifadesinin çok daha normal olduğunu ancak diğer ifadelerinin ciddi şekilde değiştiğini iddia ederek, “Bizim işletmemizde tamburların müfettişler geldiğinde kapatıldığını, gittiğinde ise açıldığını söylediniz. Bunlar çok ağır suçlamalar. Ocakta yapılan incelemelerde de tek bir tavan göçüğü tespit edildi. Acaba siz, bu göçük olan yere ne kadar mesafedeydiniz ve bu göçük olan yeri mi gördünüz?” dedi. Tavukçu, şu cevabı verdi: “Benim gördüğüm yangın, bakış açımdan dolayı tavandan aşağıya doğru bir alev püskürmesi şeklindeydi. Aynı yer olup olmadığını bilemem.” Tutuklu sanıklardan Akın Çelik ise Serdar Tavukçu’nun ifadesinde önemli çelişkiler olduğunu ve Ercan Metin’in calaskal almak için başka bir yöne, Tavukçu’nun vegaist almak içinse tam ters yöne gittiğini ifadesinde belirttiğini anlatarak, “Vegaisti nasıl taşıdınız?” şeklinde bir soru yöneltti.
Akın Çelik - 15.12.2015
Facianın Tanığına Şüpheli Muamelesi
Sonra emniyetçilerin gelip burayı boşaltın diyerek oradan uzaklaştırdığını anlatan Tavukçu, şöyle konuştu: "Ardından bantın bir boşluk yaptığını fark ettik. Koptuğu belliydi. İnsan nakil 5. bandının oraya kadar gittik. Yaklaşık 150 kişi kadardık. İşçilerden birinde testere vardı plastik hava borusunu keserek temiz hava almaya başladık. O sırada bantın yandığını fark edince yanımdaki arkadaşım bantı kesmezsek bu duman bizi öldürür dedi bende yanımdaki falçatayı vererek bantın yanan kısmını kesti. O sırada bantın üzerinde bir şey var mıydı yok muydu bilmiyorum. Ölümle yaşam arasındaydık. Gece yarısı gibi bizi kurtardılar ve Soma Devlet Hastanesinde tedavi gördüm. Olay anında gaz maskem çalıştı." Tavukçu'nun anlattıklarının ardından mahkeme başkanının olayın hemen ardından savcılıkta ve müfettişlere verdiği ifadelerde farklılıklar olduğunu ve hangisinin doğru olduğunu sorması üzerine Tavukçu, şunları söyledi: "İlk ifadelerimiz üstün körü geçildi. Olayın sıcaklığıyla bize ne sordularsa biz de ona cevap verdik. Sonra detaylı soru sorulunca ona göre cevap verdik. Söylediklerimin bazıları eski çalıştığım iş yerinde yaşadıklarımla ilgiydi. 3 ay boyunca psikolojik tedavi gördüm ve ortalıklarda sarhoş gibi dolaştım. Şuan başka bir maden şirketinde çalışıyorum ve şikayetçiyim." TANIĞA SORULAR Tanık Serdar Tavukçu, tutuklu sanıklardan Hilmi Kazık'ın "Kabloların yandığını söyledin. Başka gören veya duyan var mı? Müfettişler geldiğinde bantlardaki muhafazaların söküldüğünü ve müfettişler gittiğinde de bunların çıkarıldığını söyledin. Bunlar Eynez'de mi oluyordu yoksa eski çalıştığın madende mi?" şeklindeki sorusuna şöyle yanıt verdi: "Kabloların yandığı söylendiğinde etrafımızda 4-5 kişi vardı ama bunlar kim bilemem. O sırada sohbet ortamı yoktu. Yanımda Ahmet vardı Mehmet vardı diyemem. Biz Eynez'de normalde kaza olmaması için her türlü tedbiri alırdık, özen gösterdik. Sonuçta ekmek yediğimiz yer ve kendi hayatımız söz konusu. Muhafazaların sökülme işlemi eski çalıştığım ocaktaydı. Verdiğim ifadede karıştırılmış olmalı." Şirketin patronu ve tutuklu sanıklardan biri olan Can Gürkan ise tanığın sıcağı sıcağına savcılıkta verdiği ifadesinin çok daha normal bir ifade olduğunu ancak diğer ifadelerinin daha sonra dramatik bir şekilde değiştiğine dikkat çekerek, "Bizim işletmemizde tamburların müfettişler geldiğinde kapatıldığını gittiğinde ise açıldığını söylediniz. Bunlar çok ağır suçlamalar. Ocakta yapılan incelemelerde de tek bir tavan göçüğü tespit edildi. Acaba siz bu göçük olan yere ne kadar mesafedeydiniz ve bu göçük olan yeri mi gördünüz?" şeklinde soru yöneltti. Tavukçu, bu soruya şu cevabı verdi: "Benim gördüğüm yangın bakış açımdan dolayı tavandan aşağıya doğru bir alev püskürtmesi şeklindeydi. Aynı yer olup olmadığını bilemem." Tutuklu sanıklardan Akın Çelik ise Serdar Tavukçu'nun ifadesinde önemli çelişkiler olduğunu ve Ercan Metin'in calaskal almak için başka bir yöne Serdar Tavukçu'nun vegaist almak için ise tam ters yöne gittiğini ifadesinde belirttiğini anlatarak, "Vegaisti nasıl taşıdınız?" şeklinde bir soru yöneltti.
Akın Çelik - 15.12.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Tutuklu sanıklardan Akın Çelik'in avukatı Yusuf Koçyiğit'in, sözleriyle mağdurun beyanını yönlendirmeye ve baskı uygulamaya çalıştığını ileri süren mağdur avukatları, Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı'dan duruma müdahale etmesini istedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Akın Çelik Haberleri | Akın Çelik Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Akın Çelik haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Akın Çelik kimdir, hayatı ve biyografisi. Soma Faciasında 240 Madencinin Öldüğü 'S Panosu' Skandalı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 06:59:57. #1.16#
title