Akın Çelik Haberleri

Akın Çelik haber, Akın Çelik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akın Çelik - 12.05.2016
Maden Faciası Davasında Karar İçin Bilirkişi Raporu Bekleniyor
Olayla ilgili soruşturma sonucunda açılan davada tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ve iş güvenliğinden sorumlu üç vardiya amiri Mehmet Ali Günay Çelik,Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık, "olası kastla öldürme" suçundan 301 kez 20 seneden 25 yıla, "neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama" suçundan da 162 kez 2 yıldan 6 seneye kadar hapisle cezalandırılmaları istemiyle yargılanıyor.
Akın Çelik - 15.04.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde 47'nci oturumu görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ve iş güvenliğinden sorumlu üç vardiya amiri Mehmet Ali Günay Çelik ile 40 tutuksuz sanıktan 27'si, mağdur aileleri ve avukatlar katıldı.
Akın Çelik - 15.04.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Soma'daki maden faciasına ilişkin davada, tutuklu sanıklardan işletme müdürü Akın Çelik'in avukatı Yusuf Koçyiğit, duruşma öncesi otomobilinin kundaklanmasını yasa dışı bir örgütün üstlenmesi üzerine, müdafilik görevinden istifa etti, olay sanık ve mağdur avukatlarınca kınandı.
Akın Çelik - 14.04.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ile bazı tutuksuz yargılananlar, mağdur aileleri ve tarafların avukatları katıldı.
Akın Çelik - 13.04.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ve iş güvenliğinden sorumlu üç vardiya amiri Mehmet Ali Günay Çelik ile 40 tutuksuz sanıktan 27'si, mağdur aileleri ve avukatlar katıldı.
Akın Çelik - 12.04.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy ve iş güvenliğinden sorumlu üç vardiya amiri Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz sanıklardan 27'si, mağdur aileleri ile avukatlar katıldı.
Akın Çelik - 12.04.2016
Soma Maden Faciası Davasında Yargılama Yeniden Başladı (2)
OCAĞIN İÇİNDEN LARI GÖSTERDİ Bu arada Ahmet Mutluer, ocağın içinde kendisine ve arkadaşlarına ait çalışma şartlarını gösteren önceden çekilmiş fotoğrafları da, anlattıklarına delil olarak mahkemeye sundu. Fotoğraflarda kötü koşullarla ve güvensiz ortamda çalışmalarının görülebileceğini anlattı. Tanık Ahmet Mutluer'e üretim baskısı iddialarından dolayı soru soran üretimden sorumlu İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, böyle bir baskının söz konusu olmadığını çekilen fotoğraflardan haberinin olmadığını öne sürdü. Bu sırada söz alan mağdur ailelerinden avukatlarından Can Atalay, mahkemeye yeni fotoğraflar gösterdi ve fotoğrafı çeken kişinin, aynı zamanlarda İsmail Adalı ile Akın Çelik'in de fotoğrafını çektiğini ortaya koydu.
Akın Çelik - 26.02.2016
Soma Maden Faciası Davasında, Ailelerin Avukatları Üç Sanık İçin Ceza Artırımı İstedi (4)
Ara karar öncesinde sanık avukatları son savunmalarını yaptı. Akın Çelik'in avukatı Yusuf Koçyiğit, sadece tıbbi belirtilere göre inceleme yapılmadan ölenlerin karbonmonoksit zehirlenmesinden yaşamını yitirdiği yönünde hazırlanan otopsi raporlarını kabul etmediklerini, işçiler, başka gazlarla zehirlenmiş olabileceklerini ileri sürdü.
Akın Çelik - 26.02.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
"Otopsi raporlarını kabul etmiyoruz" İşletme Müdürü Akın Çelik de havalandırma projesinin Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) onaylı olduğuna değinerek, eleştirilere konu olayın ardından ocakta hava akımının ters çevrilmesi kararının doğruluğunu savundu.
Akın Çelik - 26.02.2016
Can Gürkan Tahliye İstedi
Mahkemeye savunmasını yapan İşletme Müdürü Akın Çelik de bilirkişi raporlarını eleştirdi.
Akın Çelik - 26.02.2016
Soma Maden Faciası Davasında, Ailelerin Avukatları Üç Sanık İçin Ceza Artırımı İstedi (2)
Diğer sanıklardan Akın Çelik, ocakta ne yaşandığını çalışanlarının bildiğini ileri sürdü.
Akın Çelik - 26.02.2016
Soma Davasında '269 Kişi Havalandırma Sisteminden Öldü' İddiası
Ara karar öncesi duruşmada ilk olarak Cumhuriyet Savcısı Oğuz Köktan mütalaasını verdi. Köktan, tutuklu sanık Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, Maden Mühendisi, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, İşletme Müdürü Akın Çelik, Ertan Ersoy ve emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in hala ortada delil mevcut olması ve yargılamada herhangi bir değişiklik olmaması sebebiyle tutukluluk hallerinin devamını istedi.
Akın Çelik - 25.02.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ve iş güvenliğinden sorumlu üç vardiya amiri Mehmet Ali Günay Çelik, 40 tutuksuz sanıktan 26'sı ile mağdur aileleri ve avukatlar katıldı.
Akın Çelik - 24.02.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ve iş güvenliğinden sorumlu üç vardiya amiri Mehmet Ali Günay Çelik, 40 tutuksuz sanıktan 23'ü ile mağdur aileleri ve avukatlar katıldı.
Akın Çelik - 23.02.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ve iş güvenliğinden sorumlu üç vardiya amiri Mehmet Ali Günay Çelik ile 40 tutuksuz sanıktan 17'si ile mağdur aileleri ve avukatlar katıldı.
Akın Çelik - 18.02.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Dinleyiciler ve avukatlar tartıştı Keskin'in savcılık ifadesinde "Bir amirimin arkadaşımı dövdüğünü gördüm" yönünde bir beyanının olmadığını söylemesi üzerine salondaki dinleyiciler tepki gösterdi. Çıkan tartışmada, baygınlık geçiren bir kadın dinleyiciye sağlık ekipleri müdahale etti.Mahkeme Başkanı Ballı'nın verdiği kısa aranın ardından duruşmaya devam edildi. İsmail Coşkun'un eşi Hüsniye Coşkun, "İşçilerin akciğer röntgeni 6 ayda bir çekiliyormuş. Senin röntgenini de çektiler mi?" sorusuna Keskin "Hayır" diye cevapladı. Eşinin okuma yazma bilmediğini, işe girmeden önce yapılan sınavı nasıl geçtiğini merak ettiğini söylemesi üzerine Keskin, "Sınavlarda kimse yardım etmiyordu. Sınavlar zaten test şeklinde yapılıyordu. Şu ana kadar sınavda kalanı duymadım" dedi.Coşkun'un, Keskin'e "Eşim, tutuklu sanık İsmail Adalı'nın kendisine küfrettiğini söylüyordu. Adalı size de küfrediyor muydu?" şeklinde soru yöneltmesi üzerine, tutuklu sanıklardan Akın Çelik'in avukatı Yusuf Koçyiğit itiraz etti.
Akın Çelik - 18.02.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Ertunç, 2009'dan beri maden faciasının yaşandığı ocakta çalıştığını belirtti. Görevinin seyyar sensörü kullanmak olduğunu dile getiren Ertunç, ocakta ısınma yaşandığında tedbir alarak amirlerini bilgilendirmekle yükümlü olduğunu söyledi. Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı, Ertunç'a olay meydana gelmeden önce kaydedilen gaz ölçüm verilerini hatırlayıp hatırlamadığını sordu. Ertunç, olayın üzerinden uzun bir süre geçmesi nedeniyle rakamları hatırlayamadığını ifade etti. Facianın yaşandığı gün çalıştığını ve saat 16.00 sıralarında arkadaşlarının haber vermesi üzerine olayı öğrendiğini ifade eden Ertunç, daha sonra kurtarma çalışmalarına katıldığını anlattı. Ertunç, şöyle konuştu: "Haberi aldıktan sonra S panosuna indik. Nefeslik bölümünde Akın Bey ile karşılaştık, bize bayılan işçiler varsa oksijen vermemizi istedi. Biz de bir iki arkadaşı dışarı çıkararak oksijen verdik. 4. insan nakil bandının yanına gittiğimizde, yerin altında iki arkadaşımızı nefeslik bölümüne taşıdık. Yoğun duman olduğundan dışarı attım kendimi. Ertesi gün kurtarma çalışmalarına katılmak için yeniden ocağa girdim. Ancak dayımın oğlu madende hayatını kaybettiği için cenazesine katılmak için ocaktan ayrıldım. Yaklaşık bir ay sonra ocağa indiğimizde, 2. tahrik motorlarının olduğu yerde, tabanda ısınma olduğundan yangın çıkmıştı. Yangını söndürerek soğutma çalışması gerçekleştirdik. Amirlerim sensörle ölçümlerde bulundu ancak sonucu bize söylemedi. Daha sonra buraya baraj yapılması söylendi, biz de buraya kül bastık." Tutuklu sanıklardan Akın Çelik'in "Yangın olduğunda, iş güvenliği konusunda biz daha mı geriyiz?" sorusuna Ertunç, "Emniyet konusunda ne yapılması gerekiyorsa, yaptık" şeklinde cevap verdi.
Akın Çelik - 18.02.2016
Soma Davasında Tanıkların Dinlenilmesine Devam Edildi
Ertunç'un ifadesinin ardından sanıklardan Akın Çelik'in oksijen düşmesinin yangın belirtisi olup olmadığı ile ilgili sorusu üzerine Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı, böyle bir soru sorulamayacağını söyledi.
Akın Çelik - 17.02.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
"Siz konuştukça içimiz yanıyor" Bu arada maden faciasında hayatını kaybeden Sezai Kılıç'ın annesi Arzu Kılıç, tutuklu sanık Akın Çelik'in Kandemir'e sorular yöneltilmesine tepki göstererek, "Yeter artık soru sormayın, konuşmayın.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Akın Çelik Haberleri | Akın Çelik Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Akın Çelik haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Akın Çelik kimdir, hayatı ve biyografisi. Denizli Büyükşehir Belediyespor'da Transfer.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.4.2021 03:05:24. #1.16#
title