Akıma Kapılan Elektrikçi ve Oğlu Yaralandı

Akıma Kapılan Elektrikçi ve Oğlu Yaralandı

Adana'da Çalıştığı Sırada Yüksek Gerilim Hattında Meydana Patlama Sonucu Elektrik Akımına Kapılan Baba ve Oğlu Yaralandı.

Akıma Kapılan Elektrikçi ve Oğlu Yaralandı

Adana'da çalıştığı sırada yüksek gerilim hattında meydana patlama sonucu elektrik akımına kapılan baba ve oğlu yaralandı.

Olay, Yeşilevler Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Diyap durağında saat 20.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, elektrikçi olan Nurettin Zenginpedük (40), söz konusu yerde bulunan taksi durağının diyafon kablosunu çekerken, bir anda elektrik direğinde yaşanan patlama sonucu akıma kapıldı ve ağır yaralandı. Aynı anda babasına yardım etmek için yanında bulunan Gökhan Zenginpedük (10) de elektrik kapımına kapılarak yaralandı. Yere yığılan baba ve oğula çevredeki vatandaşlar yardım

ederken, vücudunda yanıklar oluşan baba Nurettin Zenginpedük ve hafif yaralanan oğlu Gökhan Zenginpedük olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından Adana Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilen baba ve oğlu tedavi altına alınırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

(ERN-OK-Y)

Kaynak: İHA