Akıllı Şehirler Zirvesi Yapıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Akıllı Şehirler Zirvesi Yapıldı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Akıllı Şehirler Zirvesi Yapıldı

Türkiye'nin akıllı kentlerinin ve bu konudaki örnek projelerin masaya yatırıldığı 'Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi', İstanbul'da yapıldı.

Türkiye'nin akıllı kentlerinin ve bu konudaki örnek projelerin masaya yatırıldığı 'Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi', İstanbul'da yapıldı. Swiss Otel'de 2 gün süren zirveye İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da katılarak bu alanda yaptıkları çalışmaları anlattı.

Ana başlığı "21. Yüzyıl'ın Akıllı Şehirleri" olarak belirlenen zirvede, inşaat, haber leşme ve bilgi güvenliği, ulaşım, enerji, yenilenebilir enerji, atık yönetimi ve atıktan enerji, altyapı ve telekom sektörleriyle ilgili kapsamlı paneller ve oturumlar düzenlendi.

Tekirdağ Belediye Başkanı Opr. Dr. Adem Dalgıç ile Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın da yer aldığı panelde konuşan İzmit Belediye Başkanı Doğan, akıllı şehir çalışmalarının lüks değil zorunluluk olduğunu belirterek" Akıllı şehir kavramını çok iyi anlayıp buna göre çalışmalar yapmalıyız. Türkiye'nin en büyük sanayi kentlerinden biri olan İzmit'te, İzmit Belediyesi olarak "Akılllı Uygulamalar" sürecini başlattık.

İzmit Belediyesi e-belediye kapsamında interaktif belediyeciliği başlattı. 7 gün 24 saat Belediye işlemlerine ait bilgiler sorgulanıp, kredi kartı ile borçlar güvenli bir şekilde ödenebilmektedir. Şikayet ve öneriler Süper Masaya bildirilerek, sonuçları takip edilebilmektedir. Sistem sayesinde vatandaşlar, Belediyemiz hizmetlerine ait detaylı bilgi alabilmektedir" dedi.

İzmit Belediye Başkanı, akıllı şehirleşme sürecinde karşılaşılan zorluklarla ilgili olarak da şunları söyledi: " Alt yapı yetersizliği, merkeziyetçi sistem, değişim sürecinin kurumsal kimliğe uygun hale getirilmesi, bilgi işlem teknolojilerinin sisteme entegrasyonu, nitelikli ve donanımlı personel eksikliği ve kamuoyunun algısı."

Büyük ilgi gören İstanbul'daki Dünya Akıllı Şehirler Zirvesine İngiltere Lordlar Kamarası'ndan Lord Laird, İtalya Torino Belediye Başkanı Piero Fassino, akıllı kent projelerinde ve uygulama alanında öncü Londra Belediye Başkanı Boris Johnson'un Danışmanı Kulveer Ranger gibi isimler de katıldı. - KOCAELİ

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title