'Akil İnsanlar' Heyeti Samsun'da (3)

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
'Akil İnsanlar' Heyeti Samsun'da (3)

Heyet üyesi Bendevi Palandöken ise, yaptığı konuşmada halkın fikirlerini, Türkiye'nin ne düşündüğünü derleyeceklerini anlatırken, "Bu süreç hakkında önemli katkınız olacak."

'akil İNSANLAR' HEYETİ SAMSUN'DA (3)

"ÇORBADA SİZİN DE TUZUNUZ OLSUN"

Heyet üyesi Bendevi Palandöken ise, yaptığı konuşmada halkın fikirlerini, Türkiye'nin ne düşündüğünü derleyeceklerini anlatırken, "Bu süreç hakkında önemli katkınız olacak. Yani Samsunluların da o çorbanın içinde tuzu bulunacak" dedi.

Heyet üyesi Oral Çalışlar ise, bir yolculuğa çıkıldığını anlatırken şöyle konuştu:

"Ben bu yolculukta değişik kültür, geleneklerden gelsek bile hepimizin idealindeki Türkiye nedir? Bana teklif geldiği zaman memnuniyetle kabul ettim. Çünkü Türkiye'nin değişmesini ve dönüşmesini istiyorum. Hakikatken eziyet eden bir devletten, hizmet eden bir devlete dönüşmesini istiyorum. Bunu istediğim için bu yolculuğa ben de katıldım."

Türkiye'de 89 günden bu yana Türkiye'de hiçbir insanının çatışmada ölmediğini belirten heyet üyesi Yıldıray Oğur, bu sorunu hayatımızdan ebediyen çıkarma, şehit cenazelerini bitirme imkanının ortaya çıktığını ifade ederken, "Cesaretle, korkmadan birlikte yaşama irademize güvenerek bu sorunun üstüne gitmeliyiz. Buna çok yakın olduğumuzu düşünüyorum" dedi.

Toplantıda heyet üyeleri arasında son konuşmayı yapan Fatma Benli, slogan atmanın çok kolay olduğunu, sorunun nasıl çözüleceğini anlatırken, "30 senedir bu sorunla boğuşuyoruz. 13 ilde 15 yıl süren olağanüstü hal ilan edildi. Milyonlarca insan bir yerden başka bir yere geçti, bir sürü sıkıntı yaşandı. Şimdi önümüzde bir başka umut kapısı var. Bize o umudun peşinden gidiyoruz. Bir başkasının canı yanmasın diye. Evet korku, kaygılarımız var. O korkuların gerçekleşmemesi için çaba göstermek de hepimizin görevi" diye konuştu. Heyet üyelerinin konuşmasının ardından salondaki katılımcıların soru ve görüşleri dinlendi. Toplantı yaklaşık 2.5 saat sürdü.

HÇ,YK,İA(İA/İD) - Samsun

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title