Akhisar'ın Çıtak Köyünde Çıkan Yangında 1 Kişi Öldü, 8 Ev ile 3 İşyeri Yandı

Akhisar'ın Çıtak Köyünde Çıkan Yangında 1 Kişi Öldü, 8 Ev ile 3 İşyeri Yandı

Manisa'nın Akhisar İlçesinde Bağlı Çıtak Köyünde Çıkan Yangında Yaşlı Bir Kadın Hayatını Kaybederken 8 ve 2 Dükkan ve Bir Kahvehane Yandı. Çıtak Köyünde Çıkan Yangında, Arif Bulut İsimli Vatandaşın Bağ -Kur Borcu İçin Biriktirdiği 5 Bin YTL ile Birlikte Evini de Yok Etti.

Akhisar'ın Çıtak Köyünde Çıkan Yangında 1 Kişi Öldü, 8 Ev ile 3 İşyeri Yandı

Manisa'nın Akhisar ilçesinde bağlı Çıtak köyünde çıkan yangında yaşlı bir kadın hayatını kaybederken 8 ve 2 dükkan ve bir kahvehane yandı. Çıtak köyünde çıkan yangında, Arif Bulut isimli vatandaşın Bağ-Kur borcu için biriktirdiği 5 bin YTL ile birlikte evini de yok etti. Hasta olan Bulut, yangından canını kurtardığına seviniyor. Bağ-Kur primleri için biriktirdiği parayı önümüzdeki hafta yatırmayı planladığını söyleyen Bulut, "Emeklilik için evraklarımı Bağ-Kur'a vermiştim. Yangın, emeklilik hayallerimi de yaktı." diye konuştu. Bulut, mağduriyetinin giderilmesi için yardım istedi.

Köyde çıkan yangın 8 ev, 2 dükkan ve bir kahvehane tamamen yandı. Köyde tek başına yaşayan Ayşe Ay'ın (87) evinde başlayan yangında yaşlı kadın hayatını kaybetti. Ayşe Ay'ın evinde çıkış nedeni belli olmayan yangın bitişikteki bakkal dükkanına sıçradı. Bakkalda bulunan tüplerin patlaması sonucu yangın etraftaki ahşap evlere sıçradı. Yangına ilk müdahaleyi köye üç kilometre uzaklıkta bulunan Dağdere belde itfaiye ekipleri yaptı. Söndürme çalışmalarına Gördes, Akhisar, Saruhanlı ve çevre beldelerin itfaiye ekipleri de katıldı. Ekiplerin uğraşları sonucunda söndürülen yangında 8 ev tamamen yok oldu. Köyde yanan evlerde soğutma çalışmaları sürüyor.

Çıtak Köyü Muhtarı Ramazan Turgut, yangının kısa sürede evlere sıçradığını söyledi. Ayşe Ay'ı kaybettiklerini belirten Turgut, "Yangın yaşlı bir kadının evinden başladı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin ediliyor." diye konuştu. Anne ve babasını son anda alevlerin içinden çıkarttıklarını ifade eden Selahattin Yıldırım, babası ve ağabeyinin evlerinin yandığını anlattı. Bakkal dükkanındaki tüplerin patlamaya başlamasıyla yangının yayıldığını kaydeden İsmail Akkuyu, evini kurtarmak için çok uğraştığını ama başaramadığını aktardı.

Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek ve Manisa İl Jandarma Alay Komutanı Albay Eyüp Manay, köyde yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Kızılay Akhisar Şube Müdürlüğü, köye 9 çadır kurdu. Evsiz kalanlara battaniye, yatak ve içme suyu dağıttı.

Kaynak: CHA