Akhisar'da Cinayet

Akhisar'da Cinayet

Manisa'nın Akhisar ilçesi Kadıdağ köyünde bir kişi, aralarında husumet bulunan kişi ile yeğenini köy meydanında kurşunlayarak öldürdü.

Akhisar'da Cinayet

Manisa'nın Akhisar ilçesi Kadıdağ köyünde, bir kişi, aralarında husumet bulunan kişi ile yeğenini köy meydanında kurşunlayarak öldürdü.

Alınan bilgiye göre, Denizli'de yaşayan Celal Koruker (50), Kadıdağ köyünde ziyaretine gittiği yeğeni Yakup Koruker (37) ile köy meydanından geçerken, köyde yaşayan M.U.B. ile karşılaştı. Aralarında daha önceki yıllardan gelen husumet bulunduğu öğrenilen Celal Koruker ile M.U.B. arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında yanında taşıdığı tabancayı çıkaran M.U.B, Celal Koruker ile yeğeni Yakup Koruker'e art arda ateş açtı.

Celal Koruker olay yerinde yaşamını yitirirken, yaralanarak Manisa Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yakup Koruker yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayın ardından kaçmaya çalışan M.U.B. ise jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

Celal Koruker'le aralarında geçmiş yıllara dayanan bir husumet bulunduğunu ve bu nedenle olayı gerçekleştirdiğini söylediği öğrenilen M.U.B, Akhisar Adliyesi'ne sevk edildi.

M.U.B. nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

- MANİSA