Akhisar'da Çam Sakızı Operasyonu
Haberler » Güncel » Haber

Akhisar'da Çam Sakızı Operasyonu

Manisa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Tarafından Gerçekleştirilen Çam Sakızı Operasyonunda, Çete Üyesi Olduğu Belirlenen 19 Kişi Yakalandı.

Akhisar'da Çam Sakızı Operasyonu

Manisa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından gerçekleştirilen Çam Sakızı operasyonunda, çete üyesi olduğu belirlenen 19 kişi yakalandı.

Yaklaşık bir buçuk yıl sürdürülen Çam Sakızı operasyonu kapsamında, 23 ayrı noktada eşzamanlı operasyon düzenlendi. 200 polisin görev aldığı operasyonda silahlı suç örgütüne üye kişilerin tamamı yakalandı. Manisa'nın Akhisar ilçesi başta olmak üzere çevre il ve ilçelerde birçok kişiyi mağdur eden silahlı suç örgütüne üye 17 kişi ile birlikte örgüte yardım ve yataklık yaptıkları belirlenen 2 kişi de yakalandı.

Şahıslara ait adreslerde yapılan aramalarda, değişik markalarda 7 adet ruhsatsız tabanca, bir av tüfeğinden bozma tabanca, 5 adet kurusıkı tabanca, tabancalara ait değişik çap ve markalarda toplam 238 mermi, 3 adet özel yapım bıçak, mağdurlara ait olduğu sanılan çok sayıda çek ve senet ele geçirildi.

A.A. ve G.Y.'nin liderliğini yaptığı 17 kişi ile örgüt üyelerine yardım ve yataklık ettiği belirlenen M.D. ile H.H.H. isimli şahısların emniyetteki sorguları tamamlandı.

Yakalanan toplam 19 kişi, "suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurmak, örgüte liderlik yapmak, yönetmek, üye olmak, örgüt faaliyeti çerçevesinde adam kaldırmak, çek-senet tahsilatı yapmak, örgüte yardım ve yataklık yapmak" suçlarından adliyeye sevk edildi.

(BG-YB-HO-Y)