Akhisar Belediyespor'da Kafkas'tan Başarısız Tablo

Akhisar Belediyespor'da Kafkas'tan Başarısız Tablo

SPOR Toto Süper Lig'de son üç maçını kaybederek düşme hattının sınırına dayanan Akhisar Belediyespor'da Adanaspor yenilgisinin ardından istifa eden Tolunay Kafkas, yeşil siyahlı ekibin devler arenasındaki en başarısız teknik direktörü oldu.

Akhisar Belediyespor'da Kafkas'tan Başarısız Tablo

SPOR Toto Süper Lig'de son üç maçını kaybederek düşme hattının sınırına dayanan Akhisar Belediyespor'da Adanaspor yenilgisinin ardından istifa eden Tolunay Kafkas, yeşil siyahlı ekibin devler arenasındaki en başarısız teknik direktörü oldu. Henüz ikinci haftada görevine son verilen Cihat Arslan'ın yerine göreve getirilen Tolunay Kafkas, görev yaptığı 23 lig karşılaşmasında takımına 24 puan kazandırabildi. Akhisar Belediyespor, Kafkas yönetiminde maç başına 1.04 puan ortalaması yakalarken, bu oran 5 sezonluk Süper Lig yolculuğundaki en kötü teknik adam performansı olarak kayıtlara geçti.

Akhisar Belediyespor'un 5 sezonluk Süper Lig macerasında en başarılı teknik direktörü Cihat Arslan oldu. Toplam 36 lig müsabakasında sahaya çıkan Arslan, Akhisar Belediyespor'a 49 puan kazandırırken, maç başına 1.36 puan ortalamasına ulaştı.

Yeşil siyahlı ekibi 1'inci Lig'de düşme potasında alıp Süper Lige taşıyan Hamza Hamzaoğlu, Süper Lig'de 68 karşılaşmada 86 puan ve 1.26 maç başı puan ortalamasıyla ikinci sırada yer aldı. Ancak Akhisar'da 3.5 sezon görev yapan Hamzaoğlu, 1. Lig performansı da dikkate alındığında 112 maçta 162 puan ve 1.44 ortalamayla adını zirveye yazdırdı.

Yeşil siyahlı ekipte 2014-15 sezonunda halef-selef olarak görev yapan Mustafa Reşit Akçay ile Roberto Carlos ise birbirlerine yakın bir performans sergiledi. Sezon başında takımın başına geçen Akçay, 15 haftada 4 galibiyet, 5 beraberlik ve 6 yenilgi ile 14 puan topladı. Maç başına 1.23 puan ortalaması yakalayan tecrübeli teknik adam, ilk yarının bitimine 1 hafta kala istifa etti. İkinci yarıda takımın başına Roberto Carlos ise 18 karşılaşmada 5 galibiyet, 6 beraberlik ve 7 mağlubiyet alarak Akhisar Belediyespor'a  21 puan kazandırdı. Brezilyalı teknik adam, maç başına 1.16 puan ortalamasıyla vasatı aşamadı.

- İzmir