Akgül: Akdeniz Oyunları'ndan Başarıyla Döndük

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, 16 Akdeniz Oyunları'nda Alınan Sonuçlardan Memnun Kaldı.

Akgül: Akdeniz Oyunları'ndan Başarıyla Döndük

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, 16 Akdeniz Oyunları'nda genç bir ekiple mücadele etmelerine rağmen başarılı olduklarını ve alınan sonuçlardan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

İtalya'nın Pescra kentinde yapılan 16. Akdeniz Oyunları'nın ardından son kafile ile birlikte İstanbul'a gelen Yunus Akgül, Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

İtalya'ya oldukça genç bir kadro ile gittiklerini ifade eden Genel Müdür Yunus Akgül, "Biz madalya kazanması kesin olan bazı sporcularımızı bile götürmedik, bazılarını da yarıştırmadık. Bizim hedefimiz 2012'de Londra'da yapılacak olimpiyatlardır. Biz burda bunun alt yapısını yaptık. Kafilemizdeki sporcuların çoğu 25 yaşının altındaydı. Genç sporcularımız aldıkları sonuçlarla ilerisi için bize ümit verdiler. Ciddi verim aldık" diye konuştu.

"YÜZME, JİMNASTİK VE ATLETİZMDE YOKUZ"

Akgül, Türkiye'nin özellikle yüzme, cimnastik ve atletizmde hiç olmadığını belirterek, şöyle konuştu: "Bu üç branşta 138 altında madalya dağıtılıyor, ancak biz sadece 8 tanesini alabildik. Burada tek suçlu fedarasyonlardır demiyorum. Biz tüm sorumluğumuzu üzerimize alıyoruz. Bu branşlara yönelik çalışmalarımıza hemen başlayacağız. Londra'da cimnastik, yüzme ve altezimde madalya sayımızı artırmamız gerekiyor. Bu branşlarda olimpiyatlarda olmadıktan sonra 50-60 madalya ile övünmemiz bize birşey kazandırmaz."

Ev sahibi İtalya'nın organizasyondaki başarısızlığına da dikkat çeken Yunus Akgül, "Bir tek bize karşı değil. Tüm buraya gelen takımlara karşı iyi bir ev sahipliği yapamadılar. Antrenmanları bile doğru dürüst yapamadık. Yine bazı spor dallarında ev sahibi olmanın avantajını fütursuzca ve adice kullandılar. Mesela atletimizde Melis Mey'in altınını çaldılar." diye konuştu. (CİHAN)