Akdeniz Üniversitesi'ne Diploma Eki Etiketi Ödülü
Haberler » Yerel » Akdeniz Üniversitesi'ne Diploma Eki Etiketi Ödülü - Haberler

Akdeniz Üniversitesi'ne Diploma Eki Etiketi Ödülü

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İsrafil Kurtcephe, Avrupa Komisyonu tarafından verilen "Diploma Eki Etiketi Ödülü"nün Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin aldıkları diplomanın Avrupa Birliği düzeyinde tanınması anlamı taşıdığını belirtti.

Akdeniz Üniversitesi'ne Diploma Eki Etiketi Ödülü

Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Avrupa Komisyonu tarafından verilen "Diploma Eki Etiketi Ödülü"nün Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin aldıkları diplomanın düzeyinde tanınması anlamı taşıdığını belirtti.

Kurtcephe, yaptığı yazılı açıklamada, Avrupa Komisyonu'nca 8 Mayıs'ta 'da yapılan ödül töreni ile Akdeniz Üniversitesi'nin 2011-2014 dönemi için "Diploma Eki Etiketi Ödülü"ne layık görüldüğünü kaydetti.

Ödül için geçen yıl 15 Mayıs'ta başvuruda bulunduklarını hatırlatan Kurtcephe, üniversitenin Ulusal Ajans ve Avrupa Komisyonu tarafından incelendiğini ve değerlendirme sonunda da ödülü hakkettiğini belirtti.

Akdeniz Üniversitesi olarak dünya üniversitesi olma yolunda hızla ilerlediklerini, aldıkları ödülün bu yolda emin adımlarla ilerlediklerinin bir göstergesi olduğunu ifade eden Kurtcephe, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Avrupa Komisyonu tarafından verilen 'Diploma Eki Etiketi Ödülü' Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin aldıkları diplomanın AB düzeyinde tanınması anlamına gelmektedir. Türkiye'de ve Avrupa'da sayılı üniversitenin sahip olduğu bu ödülün alınmasıyla, mevcut diploma etiketimizin başta şeffaflık olmak üzere Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen kalite ölçütlerine de uygun olduğumuz belgelenmiştir. Bu şekilde üniversitemizin uluslararası tanınırlık oranı bir kat daha artmıştır."

Rektör Kurtcephe, ödülün alınmasında katkısı bulunanlara da teşekkür etti.

- ANTALYA

Kaynak: AA

Manşet

Haberler