Akdeniz Üniversitesi'ndeki Olaylar

Akdeniz Üniversitesi'ndeki Olaylar

Akdeniz Üniversitesi Kampüsünde Yaşanan Silahlı Kavganın Ardından 15 Gün Süreyle Yurttan Uzaklaştırma Cezası Alan 52 Öğrenci, Çevik Kuvvet Ekiplerinin Eşliğinde Yurttan Ayrıldı.

Akdeniz Üniversitesi'ndeki Olaylar

Akdeniz Üniversitesi kampüsünde yaşanan silahlı kavganın ardından 15 gün süreyle yurttan uzaklaştırma cezası alan 52 öğrenci, çevik kuvvet ekiplerinin eşliğinde yurttan ayrıldı.

Bugün akşam saatlerinde grup olarak yurt binasının önüne gelen öğrenciler, toplu halde oldukları için yurda alınmadı. Güvenlik görevlileri tarafından üçerli gruplar halinde içeriye alınan öğrencilere çevik kuvvet ekipleri de eşlik etti. Yaklaşık bir saat yurt binasında kalan öğrenciler yurttan ayrılırken, yurtta kalan diğer öğrenciler arasında zaman zaman sözlü tartışmalar yaşandı.

Yurttan haksız bir kararla uzaklaştırıldıklarını öne süren öğrenciler, "Olayları biz başlatmadık. Yurttan hep doğu kökenli öğrenciler uzaklaştırıldı. Bayrak yakma ve kız yurdunu basma gibi olaylar söz konusu değil. Biz de bu bayrak altında yaşıyoruz" dediler.

Öğrenciler daha sonra olaysız şekilde yurdu ve kampüsü terk ettiler. Çevik kuvvet ekiplerinin kampüs içerisindeki güvenlik tedbirleri devam ediyor.

(SE-AT-NÇ-Y)

Kaynak: İHA