Akdeniz Üniversitesi Kampüsünde Kavga (2)

Akdeniz Üniversitesi Kampüsünde Kavga (2)

Akdeniz Üniversitesi'nde Karşıt Görüşlü Öğrenciler Arasında Çıkan Kavgada 6 Öğrenci Yaralanırken, 9 Öğrenci de Gözaltına Alındı.

Akdeniz Üniversitesi Kampüsünde Kavga (2)

Akdeniz Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada 6 öğrenci yaralanırken, 9 öğrenci de gözaltına alındı.

Kavgaya müdahale eden çevik kuvvet ekipleri, kampüs içerisinde geniş güvenlik tedbirleri aldı. Öğrencilerin taşlı, sopalı, satırlı kavgasında 6 öğrenci yaralanarak Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Olaylara karıştıkları gerekçesiyle 9 öğrenci de polis tarafından gözaltına alındı.

Gerginliğin devam ettiği üniversite kampüsünde yaklaşık 50 kişilik öğrenci grubu, "Kahrolsun PKK" , "Ne Mutlu Türküm Diyene" sloganları atarak yürüyüş yaptı. Gergin ortamdan etkilenen bazı öğrencilerin ise kaldıkları yurttan ayrıldıkları görüldü.

Akdeniz Üniversitesi'nde önceki gün yaşanan kavganın ardından bugün akşam saatlerinde bir grup sol görüşlü öğrencinin yurdu basarak bir öğrenciyi dövdüğü ve olayların bu sebeple çıktığı ileri sürüldü.

(AT-CE-OK-Y)