Akdeniz Üniversitesi-cemal Biyediç Üniversitesi İşbirliği Sürüyor

Akdeniz Üniversitesi-cemal Biyediç Üniversitesi İşbirliği Sürüyor

Akdeniz Üniversitesi, 2 Yıl Önce İmzaladığı Bilimsel İşbirliği Protokolü Çerçevesinde Bosna-hersek'te Bulunan Cemal Biyediç Üniversitesi'ne Destek Olmaya Devam Ediyor.

Akdeniz Üniversitesi-cemal Biyediç Üniversitesi İşbirliği Sürüyor

Akdeniz Üniversitesi, 2 yıl önce imzaladığı Bilimsel İşbirliği Protokolü çerçevesinde Bosna-Hersek'te bulunan Cemal Biyediç Üniversitesi'ne destek olmaya devam ediyor.

Her iki üniversitenin Rektörleri Prof. Dr. Mustafa Akaydın ve Prof. Dr. Fuad Catovic tarafından imzalanan protokol gereği, geçtiğimiz yıl Bosna'dan Akdeniz Üniversitesi'ne gelen öğrencilerin eğitimlerinin son derece başarılı geçtiği bildirildi. Bu yıl da Cemal Biyediç Üniversitesi, 4 yeni seçkin öğrencisini Akdeniz Üniversitesi'ne eğitim almak amacıyla gönderdi. Öğrenciler ile birlikte Akdeniz Üniversitesi'ni ziyaret eden Biyediç Üniversitesi yöneticileri, Akdeniz Üniversitesi'nde eğitim alan

öğrencilerin çok başarılı olduğunu ifade etti.

4 Boşnak öğrenci, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde teorik ve pratik eğitim almak üzere 18 Ocak-18 Şubat 2007 tarihleri arasında 1 ay süreyle burada bulunacak. Boşnak öğrenciler, Ziraat Fakültesi'ndeki eğitimlerinin yanında Antalya'da bulunan işletmelerde de incelemeler yapacak. Öğrenciler özellikle serada sebze ve nar yetiştiriciliği, organik tarım ve doku kültürü konularında Ziraat Fakültesi'ndeki uzman hocalardan teorik ve uygulamalı bilgi alacak.

(ŞT-AT-OK-Y)

Kaynak: İHA