Akdeniz Elektrik'ten Gecikme Faizi Müjdesi

Akdeniz Elektrik'ten Gecikme Faizi Müjdesi

CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş Genel Müdürü Halit Bakal, Akdeniz Elektrik AŞ Burdur İl Müdürlüğünde basın toplantısı düzenledi.
CLK Akdeniz Elektrik AŞ hakkında bilgi veren CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş Genel Müdürü Halit...

Akdeniz Elektrik'ten Gecikme Faizi Müjdesi

CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş Genel Müdürü Halit Bakal, Akdeniz Elektrik AŞ Burdur İl Müdürlüğünde basın toplantısı düzenledi.

CLK Akdeniz Elektrik AŞ hakkında bilgi veren CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş Genel Müdürü Halit Bakal, "CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş, Antalya, Isparta ve Burdur illeri sınırları içince görevli perakende elektrik satı faaliyetlerini yürütmekte olup,Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun onayı ile CLK Enerji tarafından 28 Mayıs 2013 tarihinde fiili olarak işletme hakkı devir almıştır. CLK Enerji Cengiz Holding, Limak Holding ve Kolin İnşaatın ortak girişimi ile kurulan bir şirket olup, Türkiye'nin dört dağıtım bölgesinde 9 buçuk milyon müşteriye elektrik dağıtım ve perakende satış hizmeti veren bir şirkettir" dedi.

Burdur'da 30 Kasım 2013 tarihine kadar elektrik borcunu ödeyen vatandaşların gecikme faizlerinin silineceğini belirten Bakal, "Şirketimize bağlı Burdur ili 150 bin 595 müşteriye elektrik dağıtım ve satış hizmeti vermekte olup, bu müşterilerden 9 bin 952 adet gerçek ve tüzel kişilikler adına kayıtlı tarımsal sulama müşterileridir. Şirketimiz yönetim kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda tarımsal sulama müşterilerinden şirketimize olan elektrik fatura borçlarının ana paraları 30 Kasım 2013 tarihine kadar şirketimize ödemeleri halinde faturalarının gecikme faizi müşterilerimizden tahsil edilmeyecektir" dedi.

Bakal, Burdur ilinde gecikmeli elektrik fatura borcu bulunan toplam 2 bin 203 müşteriye ait 6 Kasım 2013 tarihi itibariyle toplam 2 milyon 316 bin 394 TL tutarın, 2 milyon 118 bin 620 TL ana parasını tahsil etmek amacıyla 194 milyon 614 bin TL tutarındaki gecikme faizinden vazgeçilerek,müşterilere elektrik faturalarını ödeme noktasından kolaylık sağlandığını kaydetti. Şirketin müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir hizmet anlayışına sahip olduğunu belirten Bakal, "Müşterilerimizin sunulan bu fırsattan yararlanarak fatura borçlarını 30 Kasım 2013 tarihine kadar ödemelerini menfaatlerine olacaktır" şeklinde konuştu. - BURDUR