Akdeniz Belediyesi'nden 500 Öğrenciye Burs

Akdeniz Belediyesi'nden 500 Öğrenciye Burs

Mersin'in Alt Birim Akdeniz Belediyesi'nin Bir Süredir Yasal Prosedürünü Tamamladığı ve Müracaatlarını Aldığı Yüksek Öğrenim Öğrencilerinden Bursu Kazanan 500 Öğrenciyi Belirledi.

Akdeniz Belediyesi'nden 500 Öğrenciye Burs

Mersin'in alt birim Akdeniz Belediyesi'nin bir süredir yasal prosedürünü tamamladığı ve müracaatlarını aldığı yüksek öğrenim öğrencilerinden bursu kazanan 500 öğrenciyi belirledi.

Belediyede bir komisyon oluşturduklarını ve başvuru belgelerini titizlikle incelediklerini söyleyen Akdeniz Belediye Başkanı Kenan Yücesoy, gerçekten ihtiyacı olduğu tespit edilen 500 öğrenciye işlemleri tamamlandıktan sonra mart ayı burs paralarının banka tarafından ödeneceğini bildirdi. İsimlerini internet sitesinden öğrenen öğrencilerin Belediye Sağlık ve Sosyal İşler Müdürlüğüne başvurmalarını isteyen Yücesoy, "Akdeniz Belediyesi eğitim kurumlarına ve öğrencilerimize çeşitli şekillerde sağladığı imkanlarla yardımcı oluyor. Sosyal belediyecilik anlamında hayata geçirmeyi düşündüğümüz çalışmalardan biriside üniversite öğrencilerine karşılıksız bur vermekti. Belediyemize yapılan bin 250 başvuru arasında oluşturduğumuz komisyon tarafından yapılan titiz bir çalışma ile üniversitede okuyan 500 öğrencimiz karşılıksız burs kazandılar. Belediyemizden karşılıksız eğitim bursu kazanan öğrencilerimiz, isimlerini bugünden itibaren Akdeniz Belediyesi'nin 'www.akdeniz-bld.gov.tr' adresinde bulabilirler. Akdeniz Belediyesi olarak eğitime yaptığımız katkılarımızı bundan sonra da olanaklarımız ölçüsünde sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

(HK-HK-Y) 10.04.2008 18:06 TSİ