Akdağ: Cevabını Alacaksın Sayın Bahçeli

Akdağ: Cevabını Alacaksın Sayın Bahçeli

Sağlık Bakanı Akdağ, MHP Lideri Bahçeli'nin Erzurum Mitinginde, Halkın Üzerine İp Atmasını Sert Dille Eleştirdi 'Dadaşımın Üzerine Urgan Atarsan, Bu Dadaş da Sana Cevabını Verir' Dedi.

Akdağ: Cevabını Alacaksın Sayın Bahçeli

Erzurum'un Oltu ilçesinde düzenlenen mitingte konuşan Sağlık Bakanı Akdağ, MHP lideri Bahçeli'nin Erzurum mitinginde, halkın üzerine ip atmasını sert dille eleştirerek, "Cevabını alacaksın. Sayın Bahçeli, dadaşımın üzerine urgan atarsan, bu dadaş da sana cevabını verir" dedi.

Seçim çalışmaları dolayısıyla Erzurum'da bulunan Akdağ, Olur ile Oltu ilçelerinde partisince düzenlenen mitinglerde vatandaşlara hitap etti. Oltu ilçesinde yaptığı konuşmada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Erzurum mitinginde urgan atmasına değinen Akdağ, şunları söyledi:

"Terörist başına idam verildiğinde ülkemizde idam cezası uygulanıyordu. Ancak Devlet Bahçeli, Mesut Yılmaz ve Bülent Ecevit'in imzalarının bulunduğu önergeyle idam cezası kaldırıldı Bugün ise 'Bazı milletvekillerimiz idam cezasının kaldırıldığı oylamaya katılmadı katılanlar da ret oyu kullandı' diyorlar. Sayın Bahçeli samimi ol, bu benim dadaşımın üstüne urgan atmaya benzemez. Biz çatışma gerginlik için gelmedik, ancak sen getirir benim dadaşımın üzerine urgan atarsan, bu dadaş da sana cevabını verir.

Atılan urganla samimi ülkücülerin ümitleri asılmıştır."

"Urgan atmakla millete teminat verilmez. Millete karneni göstererek teminat vereceksin" diyen Bakan Akdağ, "Getirsinler karnelerini, eğer karneleri AK Parti'den daha iyiyse bu millet onlara oy versin. Ancak böyle bir şey de mümkün değildir. Eğer sayın Bahçeli'nin velisi olsaydı ve Bahçeli karnesini velisine gösterseydi velisinin boynu bükük kalırdı. Bahçeli, Erzurum'da urgan atmak yerine Bayındırlık Bakanı'nın hesabını versin" diye konuştu.

Bakan Akdağ, 357 oy almasına rağmen, cumhurbaşkanı seçilemeyen Abdullah Gül'ün geçmişteki birçok cumhurbaşkanından daha fazla oy aldığını söyledi. Bakan Akdağ, "Bu cumhurbaşkanı seçiminde milletin önüne set çekilmiştir. Biz cumhurbaşkanlığı önüne set çekenleri 22 Temmuzda milletimize götüreceğiz" şeklinde konuştu.

Bakan Akdağ'ın mitinglerine 20 aylık kızı Remziye Akdağ'ın da annesiyle birlikte katıldı.

Bakan Akdağ, miting sırasında, gazetecilerin İzmir'de yaşanan hastanede rehin kalma olayıyla ilgili sorularını cevaplandırdı. Bakan Akdağ, mitinge gelmeden önce konuyla ilgili bilgi edindiğini belirterek, şunları söyledi:

"Bu tür işler Sağlık Bakanlığı hastanelerinde olmaz. Bu olayın geçtiği yer üniversite hastanesi. Ama arkadaşlarıma talimat verdim, konuyu inceliyorlar. İlgili kurumlarla görüşülüyor."

(DMA-İRT-MEF-Y)

Kaynak: İHA