Akçay Haberleri

Akçay haber, Akçay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akçay - 30.08.2020
İskenderun'da tır yangını
Alınan bilgiye göre, İskenderun-Adana otobanı Akçay mevkisinde seyreden bir tırın motor bölümü henüz bilinmeyen nedenle alev aldı.
Akçay - 29.08.2020
Troyalı kadınlar kooperatif çatısı altında bir araya gelecek
Kooperatif kurma çalışmasına başladıklarını anlatan İskenderoğlu, şöyle konuştu: "Mülkiyeti Milli Parklara ait 386 dekarlık taşınmazın köy tüzel kişiliğine tahsis edilmesi istedik. 386 dönümlük yerin köy tüzel kişiliğine tahsisi için Milli Parklar Genel Müdürlüğünden yazı bekliyoruz. Tahsis işlemi yapıldıktan ve kooperatif kurulduktan sonra Ticaret Bakanlığına bir proje sunacağız. Bu projede üretim için gerekli olan altyapı ve malzeme alımı yapılacak. Kooperatif, yöresel ürünlerden tıbbi aromatik bitkilere kadar geniş bir yelpazede çalışma yapabilecek. Bu 386 dönümlük yerde lavanta dikilecek. Lavantanın hem görselliğinden faydalanılacak hem de lavanta yağı ve diğer lavanta ürünleri üretilerek satışı sağlanacak. Yerel buğday, çavdar ve yulaf gibi ürünler ekilecek. Bu ürünler öğütülerek kadınlarımız tarafından Troya ekmeği sloganı ile ekmek üretilerek satışı sağlanacak. Yine kadınlarımız tarafından üretilen peynir, salça, erişte, tarhana, zeytin, zeytinyağı gibi birçok ürün üretilerek satışı sağlanacak. Bu sayede, bölgenin ziyaretçi sayısını artırmayı, bölgede üretilen ürünlerin bir markaya kavuşturmayı ve katma değerini artırmayı, özellikle yörede yaşayan kadınlarımıza yönelik, yöresel ürünlerin yer alacağı kahvaltı salonu gibi yeni iş yerleri açılmasını nihayetinde bu sayede kooperatif içindeki kadınlarımızın hem aile hem ülke ekonomisine katkılarını artırmayı amaçlıyoruz." Toplantıya, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Ticaret İl Müdürü Hakan Tunceli, AK Parti il ve ilçe yöneticileri ile İl Genel Meclisi üyeleri Tülay Ömercioğlu ve Şener Akçay katıldı.
Akçay - 23.08.2020
Akçay Barajı'nda su seviyesi maksimum düzeye ulaştı
Sakarya'da, Sapanca Gölü'ne alternatif içme suyu kaynağı oluşturmak amacıyla Pamukova Eskiyayla bölgesinde inşa edilen Akçay Barajı'nda su seviyesi maksimum düzeye çıktı.
Akçay - 20.08.2020
Derebucak'ta LGS ve YKS ilçe birincisi öğrenciler bisikletle ödüllendirildi
2020 yılı LGS'de ilçe birincisi olan Şehir Hüseyin Albaşgil Ortaokulu öğrencisi Erva Seren Çiftçi ile YKS'de ilçe birincisi olan Derebucak Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Esra Katırcı'ya ilçe kaymakamlığında düzenlenen törende bisiklet ve hediyeleri İlçe Kaymakamı Hamza Selçuk ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Akçay tarafından verildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Akçay Haberleri | Akçay Haber - Haberler - Sayfa 10 - Akçay haberleri, son dakika akçay haber ve gelişmeleri burada. Edremit İlçesi İbrahimce Mahallesi'nde asfalt çalışmaları.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 09:59:07. #1.16#

title