Akçakoca'nın Çöpü İstanbul'da Yakılacak

Akçakoca'nın Çöpü İstanbul'da Yakılacak

Akçakoca'nın Çöpü İstanbul'da Yakılacak
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Akçakoca Belediyesi, arıtma tesisinin yanına kurulan çöp aktarma platformunu yeniden devreye sokarak, Akçakoca çöpünü İstanbul’a göndermeye başladı.

Akçakoca Belediyesi, arıtma tesisinin yanına kurulan çöp aktarma platformunu yeniden devreye sokarak, Akçakoca çöpünü İstanbul'a göndermeye başladı.

İstanbul'un gelecek 50 yılının su ihtiyacını karşılayan Melen barajı nedeniyle İSKİ tarafından su koruma havzası içine alınan bölgede önemli derecede problem olan çöp depolama alanları ile ilgili olarak soruna kökten çözüm gelmişti. Akçakoca'nın çöpü Tırlarla İstanbul'a taşınmaya başlandı. Hecinler bölgesine kurulan katı atık tesisinin kapatılmasının ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün devreye girmesiyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSKİ ile yapılan görüşmelerin neticesinde Düzce ve ilçelerden toplanan çöpün İstanbul'a taşınmasına karar verilmişti.

Yapılan protokollerin ardından İSKİ ekipleri Konuralp bölgesinde yeni bir aktarma tesisi yaparak Düzce'de günlük olarak toplanan 400 ton çöpü tırlar aracılığı ile İstanbul'a taşımaya başladı. Akçakoca belediyesi de Akçakoca'da topladığı çöpleri arıtma tesisinin yanına kurduğu çöp aktarma merkezinden sadece çöp nakliyesi için özel olarak tasarlanmış Tırlarla İstanbul'a nakletmeye başladı.

Belediye uyardı

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Akçakoca Belediyesi yetkilileri, "Bundan böyle toplanan çöpler İSKİ aracılığıyla İstanbul'daki tesislere taşınacak. Tamamıyla belediye personellerimizin emekleriyle ve başkanımızın desteğiyle imal edilen çöp aktarma platformu tamamlandı. Yenilenen ekipmanlara taş moloz gibi maddelerin zarar vermemesi için vatandaşlarımızdan ricamız evsel atık konteynerlarına amacı dışında maddeler atılmamasıdır" uyarısında bulunuldu. - DÜZCE

Akçakoca'nın Çöpü İstanbul'da Yakılacak
Akçakoca'nın Çöpü İstanbul'da Yakılacak

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title