Akçakoca'da 4 Kişi Boğulma Tehlikesi Geçirdi

Akçakoca'da 4 Kişi Boğulma Tehlikesi Geçirdi

Akçakoca Turizm Derneği Başkanı Tezel:

"Yapabileceğimiz insanları uyarmak ve bilgilendirmek"

Akçakoca'da 4 Kişi Boğulma Tehlikesi Geçirdi

Akçakoca ilçesinde denize giren 4 kişi, boğulma tehlikesi geçirdi. 

Serinlemek amacıyla Melenağzı ve Çayağzı plajlarında denize giren Muhammed Mustafa Aydın (17), Reyhan Dillice, Erol Sak ve kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi boğulma tehlikesi yaşadı.

Çevredekiler ve cankurtaran ekiplerince kurtarılan 4 tatilci, 112 Acil Servis ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Düzce'deki çeşitli hastanelere kaldırıldı. 

Akçakoca Devlet Hastanesine kaldırılan Aydın'ın Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildiği, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. 

"İnsanları bilgilendirmeliyiz"

Akçakoca Turizm Derneği Başkanı Sinan Tezel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde artan boğulma vakalarının kendilerini çok üzdüğünü söyledi. 

İnsanların en iyi şekilde bilgilendirilmesi gerektiğini belirten Tezel, "Havalar sıcak olduğu için vatandaşlar her sahilde denize girmek istiyorlar ama bunun da sıkıntısı var. Kimsenin olmadığı ıssız yerlerde mümkün olduğu kadar temkinli olmaları gerekiyor" diye konuştu. 

Tezel, uyarı levhalarının artırılması gerektiğine işaret ederek, "Edilli Ağzı ve Karaburun plajlarında boğulma sıkıntısını çok yaşıyoruz. Gidiyorsunuz, gidiyorsunuz, bu size güven veriyor ama bir adım daha attığınızda belki bir boşluğun içine düşebilirsiniz. Yapabileceğimiz insanları uyarmak ve bilgilendirmek" şeklinde konuştu. - Düzce

Kaynak: AA