Akçakent Haberleri

Akçakent haber, Akçakent son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akçakent - 31.10.2016
Kırşehir'de "Havza Destekleme Modeli" Uygulanacak
Kent merkezi ile 6 ilçede yetiştirilecek ürünlerin bölgelere göre havza bazlı model ile destekleneceğini vurgulayan Şahin, ürünlerle ilgili şu bilgileri verdi: "Akçakent'te arpa, buğday, mercimek, nohut, ayçiçeği (yağlık), yem bitkileri, Akpınar'da arpa, buğday, mercimek, nohut, ayçiçeği (yağlık), yem bitkileri, Boztepe'de arpa, aspir, buğday, mercimek, nohut, ayçiçeği (yağlık), yem bitkileri, Çiçekdağı'da arpa, aspir, buğday, mercimek, nohut, yem bitkileri, yulaf, Kaman'da arpa, buğday, mısır (dane), nohut, ayçiçeği (yağlık), yem bitkileri, Mucur'da arpa, aspir, buğday, nohut, ayçiçeği (yağlık), yem bitkileri, kent merkezinde ise arpa, aspir, buğday, mısır (dane), ayçiçeği (yağlık) ve yem bitkiler.
Akçakent - 31.05.2016
Kırşehir'de Mantar Toplamaya Giden Görme Engelli, Yozgat'ta Bulundu
Olay, Kırşehir'e bağlı Akçakent ilçesi Hacıfakılı köyünde meydana geldi.
Akçakent - 31.05.2016
Ormanda Kaybolan Engelli, Bir Gün Sonra Bulundu
Kırşehir'in Akçakent ilçesinde mantar toplamak için gittiği ormanlık alanda kaybolan işitme engelli kişi, bir gün sonra Yozgat'ın Yerköy ilçesindeki ormanlık alanda bulundu.
Akçakent - 23.05.2016
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
Pendik'te 09.00-12.00'de, Ahmet Yesevi Mahallesi Gökbakır, Gökneli, Hürriyet, İçel, Tekmil, İrade, Yazıcı, Yeşilyurt, Yıldıztepe, Yorulmaz, Yüce, Susamlı, Sultanahmet, Fasikül, Rızalı, Akçakent, Gülhane, Kıyak, Beka, Ayna, Emirgan, Yardımeli, Ozan, Tacik, Sırma, Müdafa, Ayyüzlü, Uzun, Yenidünya sokakları, Esenyalı Mahallesi, Fatih Mahallesi Ayyüzlü, Ümit, Akçakent, Oyun, Alıç, Ay Işığı, Berrak, Devrim sokakları, Ahmet Yesevi Mahallesi Gönüllü, Hürriyet, Kanlıca, Vakfiye, Damla, Duman, Ilıca, Karataş, Gülhane, Güzide, Sima, Sohbet, Şenkaya, Türk, Işıklı, Yeşilova, Yol, Sipahi, Suadiye, Zevat, Zuhur, İmamı Azam, Gurbet, Eser, Ömer Muhtar, Kamber, Yeşilova, Nezih, Meltem, Fatiha, Arzu, İltifat, Dekar, Mihenk, Vazif, Eslem, sokakları, Orhangazi Mahallesi Sefer Efendi Sokağı, 09.
Akçakent - 12.05.2016
Vali Ataklı, İskan Evlerinin Temelini Attı
Aksaray Valisi Şeref Ataklı, merkeze bağlı Akçakent Köyü'nde 91 adet iskan evinin temelini attıAksaray merkeze bağlı Akçakent Köyü'nde, 5543 sayılı iskan kanunu kapsamında zor şartlarda ikamet eden vatandaşların daha güvenli evlerde yaşamaları için 91 adet iskan evi yapılması için çalışmalar başladı.
Akçakent - 11.05.2016
Kırşehir'de Alt Yapı Çalışmaları
Ayrıca 3 köyümüzün kilitli parke taşlarının döşenmesi için toplam 120 bin lira sağlanacak. Akçakent- Taşoluk, Akpınar-Alişar ve Kaman-Kargınselimağa köylerimizin kilitli parke taşı işi için İller Bankası 40'ar bin lira gönderecek.
Akçakent - 26.04.2016
Kırşehir'e Sağlık Yatırımları
Vatandaşların sağlık alanında duydukları ihtiyaçları karşılamak için çalıştıklarını ifade eden Arslan ve Çetinkaya, şunları kaydetti: "Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yanına Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Laboratuvarı kuruluyor. 5 bin metrekarelik bir kapalı alana kurulacak olan yapıda Halk Sağlığı Müdürlüğü ile su kimyası laboratuvarından biyokimya laboratuvarına kadar birçok tıbbi analizin yapılacağı bu merkezin proje ihalesi tamamlandı. Mevcut Halk Sağlığı Müdürlüğü hizmet binasını yerine halihazırda hizmetine devam edilen 8 hekimli bir Aile Sağlığı Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi ile 12 Acil Sağlık İstasyonu'nun bir arada bulunacağı bir sağlık merkezi yapılacak. 4 aile hekimiyle hizmet veren Kaman Yenimahalle Aile Sağlığı Merkezini yıkarak 6 hekimin çalışacağı modern bir aile sağlığı merkezi kuruyoruz. Terme Caddesi'nde bulunan Verem Savaş Dispanseri'nin yerine içerisinde 12 hekimin olacağı halk sağlığı merkezi yapılacak. Yatırım programındaki diğer bir müjdemiz ise 4 ayrı noktaya yapılacak olan 112 acil sağlık istasyonlarıdır. Kırşehir il merkezi Aşıkpaşa Mahallesi'ne, Akçakent ilçe merkezi, Kaman'ın Gaffar ve Mucur'un Solaklı mahallelerine yapmayı planladığımız 112 acil komuta merkezleriyle acil durumlar için bir koordinasyon ağı oluşturmayı amaçlıyoruz.
Akçakent - 25.04.2016
Kırşehir'de "Afete Müdahale" Konteynerleri Kurulacak
Kent merkezinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bahçesinde konteynerlerden bir tane bulunduğunu hatırlatan Arslan, açıklamasında şu ifadelere yer: "Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Mucur ve Kaman ilçelerimizin her birine afet müdahale konteyneri kazandıracağız.
Akçakent - 30.03.2016
Kırşehir'e 5 Yeni Ambulans Gönderiliyor
Ambulansların Kırşehir'de sağlık hizmetlerinin tam zamanlı olarak yürütülebilmesine katkı sağlayacağını ifade eden Arslan, şunları kaydetti: "Sağlık hizmetlerine kazandıracağımız bu 5 ambulans ile hastalarımıza daha seri bir şekilde hizmet etmeyi umuyoruz. Bu ambulansları Akpınar, Boztepe, Mucur, Kaman ve Kırşehir merkezde konuşlandırılacak. Çiçekdağı ve Akçakent ilçelerimizdeki ambulanslar verimli şekilde çalıştığı için o noktalardaki hizmetlerimiz de hız kesmeden devam edecektir.
Akçakent - 17.03.2016
Akçakent Balına Destek Çalışmaları
Akçakent ilçesindeki bal üreticilerine destek verilmesi ve ürünün marka haline getirilmesi amacıyla çalışma başlatıldığı bildirildi.
Akçakent - 12.02.2016
Tanap Heyetinden Vali Şentürk'e Ziyaret
Vali Şentürk, TANAP Saha Müdürü Taner Göktaş ile proje ve işletme sorumlularını makamında kabul etti. Şentürk, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, TANAP'ın Azerbaycan ve Türkiye için çok önemli olduğuna dikkat çekti. Şentürk, "Proje kapsamında, Akçakent ile Çiçekdağı ilçelerimiz arasında 12 kilometre boyunca boru hattı döşenmesi planlanıyor.
Akçakent - 26.01.2016
Sungurlu'da Yeni Kurulan Mahalle İçin Muhtarlık Seçimi Yapılacak
Sungurlu ilçesinde yeni kurulan Akçakent Mahallesi için muhtarlık seçimi yapılacak.
Akçakent - 17.01.2016
Kırşehir'den Umre Kafilesi Uğurlandı
Akçakent İlçe Müftüsü Osman Bayram Latifoğlu'nun duasının ardından umreye gidecekler salavat-ı şerifler, ilahiler ve tekbirler eşliğinde kutsal topraklara uğurlandı.
Akçakent - 03.12.2015
Kırşehir'de Kar Yağışı
Kentte öğlen saatlerinde başlayan yağmur, akşam saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Özellikle Kaman, Çiçekdağı ve Akçakent ilçelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu.
Akçakent - 31.10.2015
Kırşehir'de Seçim Güvenliği Tedbirleri
Kent merkezi ile Kaman, Mucur, Çiçekdağı, Akpınar, Boztepe, Akçakent ilçeleri ve köylerde görevlendirilen polis ve jandarma ekipleri, toplam 656 sandığın kurulması, taşınması, oy verme işlemleri sırasında ve sonrasında, acil durumlar ve geçerli mazeret izinleri dışında 24 saat esasına göre çalışarak seçim güvenliğini sağlayacak.
Akçakent - 19.10.2015
Akçakent'de Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Düzenlendi
Akçakent ilçesinde, günlük hayatta fiziksel etkinliği arttırma amacıyla sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi.
Akçakent - 05.09.2015
Kırşehirli Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı
Akçakent İlçe Müftüsü Osman Bayram Latifoğlu başkanlık edeceği hacı kafilesi, dualar ve tekbirler eşliğinde uğurlandı.
Akçakent - 20.08.2015
AK Parti Kırşehir Milletvekili Çetinkaya Açıklaması
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile yaptığı görüşmede Kırşehir'deki sağlık personeli eksikliğini gündeme getirdiğini belirten Çetinkaya, şunları kaydetti: "Girişimlerimiz sayesinde Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine 10, Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna 3, Toplum Sağlığı Merkezine bir, Kırşehir merkeze 14, Akçakent, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman ve Mucur ilçelerimize 18 hekim ve sağlık personeli kadrosu çıkarıldı.
Akçakent - 09.07.2015
Kırşehir'de Yetiştiricilere Koç Dağıtıldı
Şahin, il merkezinin yanı sıra Kaman, Çiçekdağı, Mucur, Akpınar, Boztepe ve Akçakent ilçelerindeki yetiştiricilere de damızlık koç dağıtıldığını belirtti.
Akçakent - 09.07.2015
Kaymakam Yılmaz, Muhtarlarla Buluştu
Akçakent Kaymakamı Enver Yılmaz, muhtarlarla bir araya geldi.
Akçakent - 23.06.2015
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Süne ile Mücadelenin Başladığını Duyurdu
Kırşehir'in Kaman, Mucur, Akpınar ve Boztepe ilçelerinde de süne ile mücadelenin başlatıldığı, yüksek kesimlerde bulunan Çiçekdağı ve Akçakent ilçelerinde ise mevsim şartları gözününde bulundurularak önümüzdeki günlerde başlatılacağı bildirildi.
Akçakent - 03.06.2015
Kırşehir'in Kuzeybatı Çevreleri ile Güney Batı Kesimlerinde Yağış
Meteoroloji’nin tahminleri şöyle: “Kırşehir'in kuzeybatı çevrelerinde (Kaman, Akpınar Akçakent) kuvvetli yağış ve dolu beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Akçakent - 03.06.2015
Kuvvetli Yağış Uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Kırşehir'in kuzeybatı çevrelerindeki Kaman, Akpınar ve Akçakent ilçelerinde şiddetli yağış ve dolu bekleniyor.
Akçakent - 26.05.2015
Akçakent Hükumet Konağı Açıldı
Kırşehir'in Akçakent ilçesinde yapımı tamamlanan hükumet konağının açılışı gerçekleştirildi.
Akçakent - 15.05.2015
Kırşehir'de Kur'an ve Ezan Okuma Yarışması
Kadınlarda ise Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma dalında ise Akçakent Yeniyapan Kız Kur'an Kursu öğreticisi Nurcan Gider dereceye girdi.
Akçakent - 04.05.2015
Yozgat'ta Trafik Kazası: 1 Yaralı
Alınan bilgiye göre, Cihat Enes Yılmaz (19) idaresindeki 05 DE 153 plakalı kamyon, Yozgat-Ankara karayolu Akçakent yol ayrımında sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu dereye devrildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Akçakent Haberleri | Akçakent Haber - Haberler - Sayfa 8 - Akçakent haberleri, son dakika akçakent haber ve gelişmeleri burada. İstanbul'da Okullar Tatil mi? 14 Aralık Kar Tatili Olan Okullar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 11:20:21. #1.16#

title