Akbb'ye Üye Belediye Sayısı 74 Oldu

Akbb'ye Üye Belediye Sayısı 74 Oldu

Akdeniz Belediyeler Birliği'nin (AKBB) bu dönemki son olağan meclis toplantısında, 3 belediyenin üyelik başvurusu kabul edildi.

Akbb'ye Üye Belediye Sayısı 74 Oldu

Akdeniz Belediyeler Birliği'nin (AKBB) bu dönemki son olağan meclis toplantısında, 3 belediyenin üyelik başvurusu kabul edildi.

Kepez Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, AKBB'nin, 8 gündem maddesinin görüşüldüğü bu dönemki son olağan meclis toplantısı, Mimar Sinan Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Kepez Belediye ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, yönetiminde gerçekleşen meclis toplantısında birliğin 2019 çalışma programı ile 3 milyon 150 bin lira olan 2019 yılı tahmini bütçesi oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda konuşan Başkan Hakan Tütüncü, Birliğin 1978'de kurulan birliğin kurumsal yapımını güçlendirmeye ve bilinirliğini artırmaya öncelik verdiklerini kaydetti.

Tütüncü, şöyle devam etti:

"AKBB'yi böyle bir vizyonla ele aldık ve geçtiğimiz 4 yıllık zaman içerisinde bunu gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Birlik başkanlığı görevine seçildiğimde kurumun üye belediye sayısı 41'di. Bu rakamı 74'e çıkardık. Üye sayısının 41'den 74'e yükselmesi bir defa fevkalade önemli bir netice olmakla birlikte, özellikle hiç üyemizin bulunmadığı illerimizden üyelerimizin olması da sevindirici gelişmedir. Malatya'dan bile birliğimize üye olan belediyemiz oldu. Birlikteki çalışmalarımızdan memnuniyet duyulması üye sayısının artmasını tetikledi. Bizden önceki dönemlerde baktığımız zaman AKBB'nin en önemli çalışma alanlarının başında üye belediye sayısı artırmak geliyordu. Bu bakımdan çok verimli bir 4,5 yılı tamamladık."

AKBB'de daha önceki dönemlerde görülmemiş bir hizmeti gerçekleştirdiklerini kaydeden Tütüncü, gönül huzuru ile son olağan toplantıyı gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Tütüncü'nün konuşmasından sonra Afyonkarahisar Tatarlı, Konya Yalıhöyük ve Denizli Honaz belediyelerinin üyelik başvurusu oy birliği ile meclisten geçti.

Meclis ayrıca, eski Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'nın istifasıyla boşalan encümen üyeliği görevine de Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu'nu getirdi.