Akay Serbest Bırakıldı

Akay Serbest Bırakıldı

Antalya'da 'Çek Yasası'na Muhalefet' Suçlamasıyla Mahkemece Hakkında Tutuklama Kararı Verilen Yönetmen Ezel Akay, Avukatının Gerekli Parayı Yatırması Sonucu Serbest Bırakıldı.

Akay Serbest Bırakıldı

Antalya'da ''Çek Yasası'na muhalefet'' suçlamasıyla mahkemece hakkında tutuklama kararı verilen yönetmen Ezel Akay, avukatının gerekli parayı yatırması sonucu serbest bırakıldı.

İstanbul'daki Fatih Adliyesinde görülen bir davayla ilgili, ''Çek Yasası'na muhalefet'' suçu kapsamında Antalya'da gözaltına alınan ve mahkemece tutuklama kararı verilen yönetmen Ezel Akay, serbest kaldı.

Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Akay, ''Aslında çoktan ödenmiş bitmiş bütün defteri kapanmış bir mevzu'' nedeniyle gözaltına alındığını söyledi.

Gözaltına alınmasına konu olan para miktarının ne kadar olduğunu bilmediğini kaydeden Akay, ''Avukatlar biliyor. Benimle de ilgili değil, şirketle ilgili. Fakat çok ciddi bir düşmanlık var yakında da anlatırım. Bir sahtekarlıkla karşı karşıyayım'' dedi.

Tutuklanma kararının ardından serbest bırakılmasına ilişkin soru üzerine de Akay, şöyle konuştu:

''Benim mevzuyla ilgili çok az bilgim var, para mı yatırıldı, uzlaşma mı oldu bilmiyorum. Önümüzdeki ay vizyona girecek filmden bir pay kapmak isteyen birileriyle de ilgili olabilir. Sadece beni ilgilendiren bir mevzu değil, birçok insanı ilgilendiren bir mevzu. Avukatlara danıştıktan sonra yapımcımın da yardımıyla basın açıklaması yapacağız. Benim çok çok garibime giden bir olay oldu. Bizim sinema sektörü biraz garip bir sektör, ne olacağını bilmiyorum.''

Geceyi Antalya'da geçireceğini belirten Akay, sabah Antalya'dan İstanbul'a gideceğini, toplantısı nedeniyle de Altın Portakal Film Festivali'nin ödül törenine katılmasının zor olduğunu söyledi.

Yönetmen Ezel Akay, 46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali için bulunduğu Antalya'da, ''Çek Yasası'na muhalefet'' iddiasıyla hakkında çıkarılan yakalama kararı uyarınca gözaltına alınmış ve adliyeye sevk edilmişti.

Kaynak: AA