AK Partililer'den Erdoğan, Davutoğlu ve Fidan İçin Video

AK Partililer'den Erdoğan, Davutoğlu ve Fidan İçin Video

Erdoğan, Davutoğlu ve Hakan Fidan için hazırlanan 1 dakika 50 saniyelik videoda bu isimlerin neden hedefte olduklarına açıklık getirildi.

AK Partililer'den Erdoğan, Davutoğlu ve Fidan İçin Video

Bir süredir yabancı basında MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili aleyhte yazılar yayınlanmakta. Amerikan gazetesi Wall Street Journal'dan (WSJ) sonra Washington Post'ta da Hakan FidanMOSSAD adına çalışan 10 İranlı ajanı Tahran'a ihbar etmekle suçlayan bir köşe yazısı yer aldı.

O İSMİ TÜRKİYE YAKINDAN TANIYOR

Türkiye-İsrail ilişkilerinin gerilmesine bu olayın neden olduğunu iddia eden yazıyı kaleme alan ismi Türkiye yakından tanıyor. 2009'daki Davos görüşmeleri sırasında Başbakan Erdoğan ile Şimon Peres'in katıldığı panelin moderatörü olan David Ignatius.

DAVUTOĞLU YALANLADI

Yabancı basında çıkan bu iddialarla ilgili Türk kanadından ilk açıklama Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'ndan geldi. Davutoğlu açıklamasında ABD basınında MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la ilgili olarak çıkan iddialara ilişkin, "Gerçek dışı olmanın yanında, sayın Fidan'ın görevini ne kadar mükemmelen yaptığını da ortaya koyuyor. Fidan'a yönelik iddialar çok kötü bir kara propaganda örneğidir" dedi.

FİDAN'A TEHDİT

Jewis Press isimli israil gazetesinde Yori Yanover imzası ile çıkan "Turkey Exposed 10 Israeli Agents in Iran" başlıklı makalede Hakan Fidan açıkça suikaste uğramakla tehdit edildi. Jewish Press resmen "Eğer biri bir sabah arabasında sürpriz bulmayı hak ediyorsa o kişi Türkiye İstihbarat şefi Hakan Fidan'dır." dedi.

NEDEN HEDEFTELER?

Tüm bu gelişmeler Türkiye gündeminin ilk sırasına otururken, paylaşım sitelerinde dolaşan bir video paylaşım rekorları kırıyor. AK Partililer tarafından hazırlanan 1 dakika 50 saniyelik videoda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu ve Hakan Fidan'ın neden hedef gösterildiği anlatılıyor.