Ak Partili Vekilden Türbana Karşı Çıkan Rektörlere Komünist Rejim Hatırlatması

Ak Partili Vekilden Türbana Karşı Çıkan Rektörlere Komünist Rejim Hatırlatması

AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, Türbana Karşı Çıkan Rektörlere Tepki Göstererek, "Rektörler Bu Millete Nasıl İnanacağını Tarif Edecek Konumda Değillerdir. Bu Ancak Komünist Rejimlerde Olur" Dedi. AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık İse, "Yüksek Öğretimdeki Kız Öğrencilerimizin Eğitim Özgürlüğünü Hiç Kimse Ama Hiç Kimse Kısıtlayamayacak" İfadesinde Bulundu.

Ak Partili Vekilden Türbana Karşı Çıkan Rektörlere Komünist Rejim Hatırlatması

AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, türbana karşı çıkan rektörlere tepki göstererek, "Rektörler bu millete nasıl inanacağını tarif edecek konumda değillerdir. Bu ancak komünist rejimlerde olur" dedi. AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, "Yüksek öğretimdeki kız öğrencilerimizin eğitim özgürlüğünü hiç kimse ama hiç kimse kısıtlayamayacak" ifadesinde bulundu.

AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, Siyaset Akademisi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmasında türban tartışmalarını değerlendirerek, rektörlere yüklendi. Fındıklı, "Söylediğimiz şey şudur, 'Gerçekten hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir'. Bu memlekette millet ne diyorsa o olacaktır. 10 tane rektörün söylediği şey, bu milleti temsil etmiyor. Üniversitelerin başındaki insanlar, bu millete hizmet etmek zorundadır. Dolayısıyla onlar da bu milletin sesine kulak vermek, bu milletin çocuklarına,

bu milletin istediği gibi davranmak zorundadırlar. Yoksa kendilerini seçkin grup ilan edip, bu millete şekil vermek, bir heykel tıraş gibi nasıl düşüneceğini, nasıl inanacağını tarif edecek ve onlara şekil verecek konumda değillerdir. Eğer kendilerine böyle rol biçenler varsa, bunun adı ancak faşizm olur, bunu uygulamaları ancak komünist rejimlerde olur. Oysa Türkiye demokratik, laik, sosyal ve bir hukuk devletidir" diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili ve AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Öznur Çalık ise yaptığı konuşmasında, türban tartışmalarına değindi. Çalık, "Yüksek öğretimdeki kız öğrencilerimizin eğitim özgürlüğünü hiç kimse ama hiç kimse kısıtlayamayacak. Bunu da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Allahın izniyle siyasi partilerin ortak imzasıyla hep birlikte bu milletin gücüyle çıkartacağız. Egemenlik, bir kez daha kayıtsız şartsız milletindir diyeceğiz. Bunu da tüm Türkiye'ye tüm dünyaya

göstereceğiz" ifadelerini kaydetti.

(BK-MEF-BA-Y)

Kaynak: İHA